Maša Tomašević ponovo strijelac / -FOTO: SRđAN BOLJEVIć
09/04/2024 u 18:41 h

Novi ubjedljiv trijumf crnogorskih fudbalerki - savladana Farska Ostrva sa 5:1

Nakon dva kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo, ženska fudbalska reprezentacija Crne Gore ima maksimalan učinak

Izabranice Mirka Marića su nakon trijumfa nad Andorom prije nekoliko dana, savladale i selekciju Farskih Ostrva. I ovoga puta je pobjeda bila ubjedljiva – 5:1, pa se može reći da je naša reprezentacija u ova dva susreta u potpunosti opravdala ulogu favorita.

Danas, u duelu sa Farankama, Crna Gora je odigrala dobro, postigla je pet golova, imala još dosta šansi, odradila lijepih akcija... Ali, Faranke su prve stighle do gola i to u 9. minutu. Kristensen je udarcem sa dvadesetak metara pogodila lijevi gornji ugao gola Anastasije Krstović. Nije taj pogodak obeshrabrio „crvene“, igrale su dobro, tražile šansu za izjednačenje i do njega su došli u 17. minutu. Slađana Bulatović je sa desne strane ubacila loptu za Medinu Dešić, uslijedio je šut i odbrana gostujuće golmanke. Na pravom mjestu je bila Maša Tomašević i sa desetak metara pogodila za 1:1. Bio je to prvi gol šesnaestogodišnje fudbalerke u seniorskoj reprezentaciji. Do odlaska na odmor, „crvene“ su došle do preokreta. Igrao se 41. minut kada je na asistenciju Jasne Đoković mrežu Faranki pogodila Armisa Kuč.

U nastavku meča je naša selekcija postigla još tri gola, a strijelci su bili Armisa Kuč, Jasna Đoković i Medina Dešić.

28. april 2024 18:23