Radost Napolitanaca / -FOTO: TWITTER/SERIEA
16/12/2023 u 20:45 h

Osimen i Kvarackelija matirali Kaljari

Napoli se vratio na trijumfalni put

Namučio se Napoli, ali je ipak uspio da slomi Kaljari (2:1) - tim sa Sardinije matirali su Viktor Osimen i Hviča Kvarackelija, tandem koji je bio najzaslužniji za prošlosezonski skudeto.

Vratio se Napoli tako na trijumfalni put u Seriji A nakon dva vezana poraza u derbijima od Intera i Juventusa.

Osimen je u 69. minutu doveo Napolitance u vođstvo, samo tri minuta kasnije Pavoleti je izjednačio, da bi u 75. minuitu Kvarackelija potpisao osmu pobjedu aktuelnog šampiona za povratak na četvrtu poziciju i ukupno 27 bodova, 11 manje od lidera Intera.

U prvom susretu 16. runde današnjeg programa Serije A, Leće je prekinuo niz od 11 mečeva bez pobjede i pred svojom publikom savladao Frosinone – 2:1. Pikoli u 11. i Ramadani u 89. minutu bili su strijelci za Leće, dok je pogodak za Frosinone bio djelo Kaioa iz penala u 33. Crnogorski reprezentativac Nikola Krstović igrao je poslednjih sedam minuta.

21. septembar 2024 02:20