Partizan se provukao / -FOTO: FK PARTIZAN
07/12/2023 u 18:26 h

Partizan nakon penal ruleta eliminisao Grafičar

Crno-beli se plasirali u četvrtfinale Kupa Srbije

Fudbaleri Partizana pobijedili su Grafičar u osmini finala Kupa Srbiјe posle penala u Humskoј sa 6:5. Regularni dio meča završen јe rezultatom 1:1.

Na prvi gol se čekalo sve do 64. minuta, kada je filijala Crbene zvezde stigla do vođstva. Ofanzivac "ljubičastih", Ognjen Ajdar, je natrčao na odbijenu loptu, šutirao neodbranjivo i zatresao mrežu domaćina.

Ipak, samo dva minuta kasnije, Bubakar je zaradio isklučenje. Neoprezno je napadač nagazio Sinišu Saničanina, te mu je pokazan drugi žuti, a samim tim i crveni karton.

Partizanu je materijalizovao brojčanu nadmoćnost - izjednačenje donio omladinac Dušan Jovanović u 79. minutu i postigao prvenac u seniorskom dresu, da bi crno-beli posle boljeg izvođenja penal serije plasirali u četvrtfinale Kupa Srbije.

29. april 2024 08:27