Severina pogodio za pobjedu / -FOTO: FK PARTIZAN
17/05/2024 u 21:23 h

Partizan pobijedio Čukarički i ovjerio drugo mjesto

Fudbaleri Partizana igraće u kvalifikacijama za Ligu šampiona

Crno-beli su večeras u meču 36. kola Superlige Srbije pobijedili na Banovom brdu ekipu Čukaričkog sa 1:0 i tako ovjerili drugo mjesto na tabeli. Tim koji u finišu sezone sa klupe vodi Albert Nađ, do pobjede je došao golom Severine početkom drugog poluvremena. Igrao se 55. minut meča kada je Stojković sa desne uočio Severinu na lijevoj strani, a on je posle prijema lopte na ulasku u kazneni prostor domaćih uputio odličan šut i savladao golmana Samurovića. Dovoljno za pobjedu i plasman u kvalifikacije za najelitnije evropsko klupsko takmičenje.

Ali, nije pobjedom Partizana riješeno samo pitanje drugog mjesta, već su poznata i imena ekipa koja će Srbiju u narednoj sezoni predstavljati u Evropi. TSC je izgubio u Lučanima od Mladosti, ali će sezonu završiti na trećem mjestu, a istorijski plasman na evropsku scenu obezbedio je kragujevački Radnički 1923. Naime, Čukarički posle poraza više ne može da pretekne Kragujevčane na tabeli, jer ima tri boda manje i lošiji plasman na kraju preliminarnog dijela sezone, pa ‘‘brđanima‘‘ ostaje još nada da bi mogli da u poslednjem kolu preteknu Vojvodinu, pod uslovom da Novosađani ne osvoje Kup Srbije.

27. maj 2024 23:19