Ubjedljiva pobjeda Partizana / -FOTO: FK PARTIZAN
17/02/2024 u 18:28 h

Petarda Partizana, Zvezda sigurna u Novom Pazaru

Crno-beli slavili protiv IMT-a sa 5:2, crveno-beli pobijedili Pazarce sa 3:0

Partizan i Crvena zvezda su nastavili sa pobjedama u Superligi Srbije. Crno-beli su u Humskoj deklasirali IMT – 5:2 i tako sačuvali prvo mjesto na tabeli. Severina je u 24. minutu doveo Partizan u vođstvo, a u nadoknadi vremena u prvom poluvremenu Bojan Kovačević je duplirao prednost i postigao svoj prvjenac u dresu lidera na tabeli. Uspjeli su „traktoristi“ na samom početku drugog poluvremena da smanje prednost – autogol je postigao Marković, a dva gola viška crno-belima je vratio Zahid u 67. minutu iz jedanaesterca. U Humskoj je 14 minuta kasnije viđen još jedan penal, ovoga puta na drugoj strani, a u gol ga je pretvorio Luković. Do kraja je Partizan postigao još dva gola, a strijelci su bili Kastiljo i Južnokorejac Jung-džun Goh.

S druge strane, Crvena zvezda je u Novom Pazaru slavila sa 3:0. Aleksandar Dragović je u 9. minutu doveo crveno-bele u vođstvo, a u 41. minutu je Kanga udarcem sa bijele tačke duplirao prednost. Tačku na pobjedu aktuelnog šampiona stavio je Ndiaj, devet minuta prije kraja.

23. april 2024 19:37