Sevilja ubjedljiva / EPA-EFE-FOTO: EPA/JULIO MUNOZ
05/05/2024 u 23:04 h

Pobjede Sevilje i Almerije, Granada klizi ka Drugoj ligi

Fudbaleri Almerije napravili su iznenađenje i kao gosti savladali Rajo Valjekano sa 1:0 u meču 34. kola španske Primere

Ekipa koja je odavno ostala bez šanse da izbori opstanak u eliti odigrala je veoma dobro i bila bolja od Rajo Valjekana kome tako ostaje briga za status u Primeri. Gol odluke postigao je Čoko Lozano na isteku pola časa igre.

Sevilja je opravdala ulogu favorita i sa ubedljivih 3:0 trijumfovala nad Granadom kojoj tako ostaju samo teoretske šanse da ostane u Primeri. Domaćin je poveo pogotkom Markosa Akunje u 11. minutu, a domaćin je u nastavku postigao još dva gola.Jusef En Nesiri udvostručio je vođstvo Andalužana u 51. minutu, da bi konačan rezultat postavio rezervista Dodi Lukebakio desetak minuta prije kraja susreta.

16. maj 2024 06:59