23/12/2023 u 20:32 h
D.K.D.K.

Remi u velikom derbiju na Enfildu, Salah ponovo ispisao istoriju

Arsenal zadržao lidersku poziciju

Veliki derbi 18. kola Premijer lige na Enfildu završen je bez pobjednika - Liverpul i Arsenal su podijelili bodove (1:1), a više će za pobjedom žaliti "redsi". Izabranici Jirgena Klopa su u nastavku nadigrali rivala, ali nisu uspjeli da dođu do trijumfa, pa je Arsenal zadržao lidersku poziciju.

"Tobdžije" su povele golom štopera Gabrijela već u četvrtom minutu, da bi u 29. izjednačio sjajni Mohamed Salah, koji je pokazao da je igrač za velike utakmice. Egipćanin je, naime, ispisao još jednu istoriju u najjačem rangu engleskog fudbala pošto je postao prvi igrač koji je dao dvocifren broj golova protiv tri velikana Mančester junajteda, Mančester sitija i Arsenala.

U nastavku LIverpul je mogao do preokreta, ali je u 73. minutu Arnold nakon dodavanja Salaha umjesto mreže pogodio prečku.

04. maj 2024 07:54