Dragušin presudio Veroni / EPA-EFE-FOTO: EPA(LUCA ZENNARO
10/11/2023 u 23:10 h

Sasuolo i Salernitana remizirali, minimalac Đenove

Salernitana vodila sa 2:0, potom spašavala bod

Fudbaleri Sasuola i Salernitane igrali su neriješno 2:2, u meču 12. kola Serije A. Gosti iz Salerna su odlično otvorili meč, poveli su u petom minutu golom Nigerijca Čukvubiekuma Ikuvemsija, a već u 17. minutu Bulaje Dija je duplirao prednost. Činilo se da će gosti lako odnijeti bodove, međutim, sve se brzo promijenilo. Sasuolo je nakon toga bio mnogo bolji, postigao je dva gola, a imao je i prilika da stigne do potpunog preokreta. Norvežanin Kristijan Torstved smanjio je na 1:2 u 36. minutu, da bi isti igrač donio izjednačenje Sasuolu pogotkom u  osmom minutu drugog dijela.

S druge strane, Đenova je kao domaćin savladala Veronu sa 1:0. Đenovljani su tako

nanijeli peti uzastopni poraz Veroni, koja će se i ove sezone  grčevito boriti za opstanak u eliti. Trenutak odluke dogodio se u 44. minutu, kada je Rumun Radu Dragušin iskoristio asistenciju Hapse i volej udarcem matirao golmana gostiju Montipa.

28. april 2024 18:15