/ EPA-EFE-FOTO: EPA/ALI HAIDER
12/04/2024 u 10:32 h
Dan PortalDan Portal

Šeik bičovao igrače Al Itihada

Ekipa Al Hilala je osvajač Suprekupa Saudijske Arabije, pošto je u finalu sa 4:1 savladala Al Itihad

Ipak, utisak na kraju spektakla pokvarila je nesvakidašnja situacija po završetku meča. Strijelac gola za Al Itihad, Hamdalah je prišao tribinama i tom prilikom je ušao u sukob sa jednim gledaocem koji je bio obučen kao Šeik. Nakon verbalnog sukoba, fudbaler je navijača polio vodom, a onda je Šeik izvadio bič i počeo da udara Hamdalahu, koji je primio dva udarca, a potom se zaletio i pokušao da preskoči ogradu i obračuna se sa napadačem. Na kraju su ovu situaciju prekinuli su redari.

Inače, dva gola za pobjednički tim postigao je Malkom u 5. i 89, a u strijelce su se još upisali Salem Al Davsari u 44. i Naser Al Davsari u šestom minutu nadoknade vremena. Jedini gol za Itihad postigao je Abderazak Hamdalah u 21. minutu.

Al Hilal se nalazi na korak od osvajanja duple krune. Sedam kola prije kraja šampionata Saudijske Arabije imaju 12 bodova prednosti ispred Al Nasra...

27. april 2024 13:31