Dvostruki strijelac: Kevin de Brujne / EPA-EFE-FOTO: EPA/ADAM VAUGHAN
26/04/2023 u 23:11 h

Siti deklasirao Arsenal i trasirao put ka tituli

Građani sada imaju dva boda manje, ali i dvije utakmice manje od „tobdžija“

Fudbaleri Mančester sitija ubjedljivo su pobijedili Arsenal u derbiju 33. kola Premijer lige. „Građani“ su slavili sa 4:1, a ovaj trijumf za njih je vrijedan i titule prvaka, jer su došli na dva boda zaostatka za „tobžijama“, a imaju i dvije utakmice manje od njih.

Siti je poveo već u sedmom minutu golom Kevina de Brujnea, a u nadoknadi vremena Stouns je postigao drugi gol za svoju ekipu. Sastav trenera Pepa Gvardiole i u nastavku je igrao ofanzivno, pa je De Brujne svojim drugim pogotkom u 54. minutu najavio ubjedljiv trijumf. Uspio je Arsenal preko Holdinga u 86. minutu da postigne počasni pogodak, ali je u nadoknadi vremena tačku na ovaj meč stavio prvi strijelac Premijer lige, Norvežanin Erling Haland.

Rezultati: Mančester siti – Arsenal 4:1 (De Brujne 7, 54, Stouns 45+1, Haland 90+5 – Holding 86), Notingem Forest – Brajton 3:1 (Gros ag 45+3, Danilo 69, Gibs-vajt 90+1 – Bonanote 38), Vest Hem – Liverpul 1:2 (Paketa 12 – Gakpo 18, Matip 67), Čelsi – Brentford 0:2 ( Aspilikueta ag 37, Mbuemo 78).

05. maj 2024 06:53