Sa utakmice na Old Trafordu / EPA-EFE-FOTO: EPA/PETER POWELL
06/12/2023 u 23:23 h

Siti pao na „Vila parku“, Junajted bolji od Čelsija

Aston Vila zasluženo pobijedila šampiona Evrope golom Bejlija u 74. minutu

Novi neuspjeh Mančester sitija. Nakon tri vezana remija, aktuelni šampion Evrope izgubio je na gostovanju u Birmingemu od Aston Vile sa 0:1, pa je tim Unai Emerija sada preskočio „građane“ na tabeli. Vila je sada treća i ima dva boda više od Halanda i drugova.

Domaći tim je u potpunosti nadigrao Siti, imao je mnogo više prilika za gol, ali je samo jednu pretvorio u gol. Igrao se 74. minut kada je najbolji akter meča Bejli matirao Edresona i donio svome timu tri boda.

image
EPA-EFE-FOTO: EPA/TIM KEETON

U derbiju 15. kola Premijer lige Mančester junajted je na „Old Trafordu“ savladao Čelsi sa 2:1. „Đavoli“ su poveli golom škotskog reprezentativca MekTominaja u 19. minutu, a na samom isteku prvog dijela izjednačio je Palmer. Ipak, domaći su u nastavku bili bolji, a do kompletnog plijena stigli su u 69. minutu. Ponovo je mrežu „plavaca“ pogodio MekTominaj.

Pobjedu u ovom kolu ostvario je i Liverpul i to na gostovanju u Šefildu. Bilo je 2:0 za „redse“, koji su tako ostali na dva koraka iza lidera, ekipe Arsenala. Virdžil van Dajk je u 37. minutu, na asistenciju Aleksander-Arnolda, doveo svoj tim u vođstvo, a pobjedu je u nadoknadi vremena potvrdio mađarski reprezentativac Soboslaj.

Na tabeli vodi Arsenal sa 36 bodova, dva manje ima Liverpul, dok je Aston Vila treća sa 32 boda.