Sa meča u Lesteru / - FOTO: TWITTER/CHELSEA
11/03/2023 u 17:58 h

Slavlje Čelsija u Lesteru, pobijedio i Totenhem

Fudbaleri Čelsija savladali su Lester u gostima sa 3:1 u meču 27. kola engleske Premijer lige

Čelsi je tako vezao dvije uzastopne pobjede u Premijer ligi i nakon plasmana u četvrtfinale Lige pampiona pokazao da polako ulazi u formu.

Čelsi je poveo u 11. minutu kada je pogodio Ben Čilvel na dodavanje Kalidua Kulibalija.

Domaći tim uspio je da poravna odličnim golom Patsona Dake u 39. minutu.

Ipak, Čelsi je do novog vođstva stigao u dubokoj nadoknadi prvog poluvremena kada je pogodio Kaj Haverc.

Konačnih 3:1 za "Plavce" postavio je Mateo Kovačić u 77. minutu na dodavanje Mihajla Mudrika.

Čelsi je nakon ovog trijumfa 10. sa 37 bodova, dok je Lester 16. sa 24.

Totenhem je kod kuće nadigrao Notingem Forest sa 3:2. Sparsi su vodili od 19. minuta golom Harija Kejna, da bi isti igrač sa penala u 35. povisio na 2:0.

Na 3:0 povisio je Son u 62. minutu, a gosti su smanjili na 3:1 pogotokom je Džoa Vorala u 82.

Imao je Forest penal u 95. minutu, ali je Ajuv bio neprecizan.

Totenhem je četvrti sa 48 bodova, dok je Forest 14. sa 26.

U ostalim mečevima Everton je kod kuče nadigrao Brentford 1:0, dok je Lid odigrao 2:2 sa Brajtonom na svom terenu.

03. maj 2024 14:04