Striković strijelac za Sutjesku / -FOTO: FSCG
07/04/2024 u 16:54 h

Sutjeska nastavila seriju, Jezero torpedovalo Tivćane

Fudbaleri Sutjeske Meridianbet pobijedili su kao domaćini Mornar sa 2:0 i tako se sedam kola prije kraja uključili u borbu za titulu

Nikšićani su upisali peti trijumf u poslednjih šest kola, pa se sada nalaze na samo bod od drugoplasirane Budućnosti i četiri manje od lidera Dečića. Ekipa trenera Miljana Radovića je do pobjede nad Mornarom stigla boljom igrom u drugom poluvremenu. Vuk Striković je u 59. minutu pogodio za 1:0, a dvanaest minuta kasnije Dušan Vuković je duplirao prednost.

Jezero je prije par dana ostalo bez trenera (Ivan Brnović je preuzeo Budućnost), ali se to nije osjetilo na igri Plavljana. Dovoljno im je bilo jedno poluvrijeme da topreduju Arsenal – 4:0. Strijelci za Jezero na ovom meču bili su Senaga Naoaki u 17. i 42, Petar Orlandić u 19. i Marko Šimun u 40. minutu.

U derbiju začelja, Rudar i Jedinstvo Franca su u Pljevljima igrali neriješeno – 1:0. Bjelopoljci su poveli pogotkom Alije Krnića u 29. minutu, a bod Pljevljacima je u drugom minutu nadokande donio Muhović.