Van Dajk srušio Čelsi / EPA-EFE-ANDY RAIN
25/02/2024 u 18:56 h

Van Dajk u 118. minutu donio Liverpulu 10. pehar Liga kupa

U spektakularnom finalu na Vembliju Liverpul savladao Čelsi

Virdžil van Dajk je junak Liverpula - u spektakularnom finalu kapiten je u 118. minutu nakon kornera Robertsona srušio Čelsi (1:0), glavom savladao srpskog golmana Đorđa Petrovića i donio "redsima" 10. jubilarni trofej u Liga kupu. Čelsi nije uspio da se revanšira za poraz u finalu 2022. godine. Maurisio Poketino moraće još da čeka na prvi trofej na kormilu "plavaca".

U 60. minutu sjajnom Holanđaninu je poništen pogodaka nakon intervencije iz VAR sobe zbog minimalnog ofsajda Enda, ali je ipak na kraju izrastao u junaka još jedne velike bitke na Vembliju.

Bitke tokom koje je bilo šansi na obje strane i u regularnih 90. minuta i dodatnih 30, ali put do mreže našao je samo Van Dajk.

Jirgen Klop ima šansu da u svojoj posljednjoj sezoni na klupi Liverpula osvoji još tri trofeja, ali kako god da bude svoju misiiju će završiti uspješno.

26. jul 2024 22:43