Порази Арсенала и Игала / - Фото: Дан
12/05/2021 u 19:57 h

Арсенал, Игало и Ком поново киксали

Тивћани поражени на гостовању Грбљу, Новљани у Беранама, док су Златичани ремизирали на свом терену са Јединством у 33. колу Друге Амплитудо црногорске лиге

Фудбалери Игала и  Кома као да не желе да буду трећи у Другој Амплитудо лиги и да играју бараж за попуну елитног ранга црногорског фудбала.

Тим са приморја је претрпио други узастопни пораз, овог пута на гостовању у Беранама 1:2 (0:0), док је Ком након пораза од Грбља за викенд, само ремизирао са Јединством 2:2 (0:1) у 33. колу, такође на свом терену.

Оба гола за Беране је постигао Срђан Бошковић у 25. из једанаестерца и 76. минуту.

Утјешни погодак за Игало је дао резервиста Милован Илић, седам минута касније.

Фудбалери Кома наставили су са лошим партијама на свом терену.

Алдин Мушовић је приредио хладн туш Златичанима у 34. минуту.

Домаћи су преокренули у другом полувремену за само четири минута.

Вуле Вујачић је успјешно реализовао најстрожу казну у 60, док је Мирза Хот погодио у 64. минуту.

Ипак, Златичане је Антон Мемчевић у 76. минуту спријечио да стигну до трећег мјеста на табели.

Био је то четврти везани меч без побједе за Ком на свом терену.

Прије дуела са Јединством, бивши прволигаши су претрпјели три узастопна пораза на Златици.

Грбаљ је убиљежио другу узастопну побједу и пришао на пет бодова Ибру, који се налази у сигурној зони.

Тим из Радановића је нанио други везани пораз другопласираном Арсеналу 2:1 (2:1), тако да Морнар има шансу да побједом над „фењерашем” Дрезгом (меч почео у 19.30 сати) практично осигура прво мјесто и повратак у Прву Телеком лигу.

Тивћани су повели преко Велибора Мршуље у 21. минуту. Изједначио је Андреј Вранеш у 32, а потпуни преокрет је донио Филип Калачевић, шест минута касније.

Двоструки стријелац Кристијан Шкреља (15, 66) је носио Бокељ до побједе над Ибром 2:0 (1:0).

Пласман: Морнар 68 (-1), Арсенал 64, Игало 51, Ком 49, Јединство 42, Бокељ 41, Беране 38, Ибар 38, Грбаљ 33, Дрезга 25 (-1).

02. maj 2024 04:48