Drugi meč u četvrtak u 18 / -FOTO: ABA
20/05/2024 u 20:09 h

Budućnost Voli povela sa 1:0 u seriji

U prvom meču finalne serije, koja je igra do tri pobjede branilac trona kao domaćin savladao gradskog rivala SC Derbi rezultatom 91:75 (26:20, 20:17, 25:18, 20:20)

Košarkaši Budućnost Volija poveli su u finalnoj seriji plej-ofa, pošto su u prvom meču kao domaćini savladali SC Derbi rezultatom 91:75 (26:20, 20:17, 25:18, 20:20).

Imao je branilac trona u prvom poluvremenu plus 14 (39:25), ali su "studenti" početkom treće četvrtine dva puta prišla na sedam poena zaostatka (41:48, 43:50). Uzvratili su igrači trenera Andreja Žakelja, opet su došli do 14 poena viška, a u finišu trećeg perioda su imali i maksimalnih plus 18 (71:53).

Najefikasniji u pobjedničkoj ekipi bili su Jogi Ferel sa 22 i Flečer Megi sa 19 poena, a dvocifreni su bili i Mekinli Rajt sa 16, te Aleksa Ilić i Kenan Kamenjaš sa po 12 poena.

U ekipi Dejana Jakare najviše poena ubacili su Igor Drobnjak sa 15, Emir Hadžibegović sa 12 i Luka Bogavac sa 11 poena.

Drugi meč finalne serije plej ofa, koja se igra do tri pobjede na programu je u četvrtak, a domaćin je SC Derbi.

27. jul 2024 03:16