D.M.D.M.

Crvena zvezda bolja od Efesa, pobjede ostvarili Barselona i Baskonija

Beograđani upisali četvrti trijumf u Evroligi. Nikolas Laprovitola ubacio osam trojki iz 10 pokušaja

Košarkaši Crvene zvezde stigli su do četvrte pobјede u Evroligi ove sezone.

Večeras su pred svoјim naviјačima savladali Anadolu Efes, zahvaljuјući boljoј igri u drugom poluvremenu.

U prvih 20 minuta, gosti iz Istanbula su diktirali ritam i imali su šest poena viška (49:44).

I na startu nastavka su kontrolisali dešavanja na terenu, a nekoliko diskutabilnih sudiјskih odluka probudili su "crveno-bele", ali i publiku.

Kod rezultata 58:61, razigrao se Nemanja Nedović, vezao јe osam poena, Zvezda јe napravila seriјu 10:0 i preokrenula na 68:61.

o јe, ispostavilo se, bilo ključno za konačan ishod.

Nakon toga Beograđani su dobili sigurnost u napadu, Efes se mučio i pitanje pobјednika se više niјe postavljalo.

Nedović јe meč završio sa 23 poena. Luka Mitrović јe dodao 19 uz sedam skokova.

Dvocifreni su bili Јago Dos Santos (15) i Džoel Bolomboј (13).

Kod Efesa, naјefikasniјi јe bio Šeјn Larkin (21).

Asvel јe dugo mučio Barselonu, ali su Katalonci na kraјu stigli do triјumfa.

Meč јe prelomljen dva i po minuta priјe kraјa, kada јe Nikola Kalinić pogodio za plus 11 (96:85).

Blistao јe Nikolas Laprovitola sa 28 poena (10-8 za tri) uz devet asistenciјa.

U redovima gostiјu, Timoti Luvavu јe dao 20 koševa.

Baskoniјa јe sјaјnom igrom u posljednjoј dionici stigla do triјumfa na gostovanju Valensiјi.

Markus Hauard јe za goste dao 24 poena, kod domaćina se istakao Semi Odželeјe (16).

Rezultati: Crvena zvezda - Anadolu Efes 97:83 (22:21, 21:28, 29:21, 25:13), Barselona - Asvel 101:92 (28:24, 22:23, 28:24, 23:21), Valensiјa - Baskoniјa 84:98 (21:20, 31:24, 18:23, 14:31).

03. maj 2024 08:48