D.M.D.M.

"Plavi" poraženi u Ankari, Rajt promašio produžetak

Budućnost Voli propustila priliku da savlada Turk Telekom

Poraz Budućnost Volija na gostovanju u Ankari.

U meču drugog kola Evrokupa, Turk Telekom je slavio 79:77 (25:20, 25:18, 19:20, 10:19).

"Plavi" su poveli na startu meča 3:0 i to je bilo sve što su uradili na ovom meču.

Brzo se Turk Telekom odlijepio na 20:10 (8,. minut), ali su se Podgoričani vraćali.

U nekoliko navrata u drugoj diuonici prednost je bila dvocifrena, a najviša je iznosila plus 15 (44:29, 50:35).

Budućnost Voli je igrala bolje u nastavku, porilazila je na pet, šest poena minuta, ali je domaćin svaki put odbio "napade".

Trojkom Brendona Pola, Budućnost Voli je minut i 17 sekundi prije kraja prišla na 79:77.

Kod tog rezultata, Mekinli Rajt je bacio loptu u aut u želji da uspoli Džakorija Vilijamsa.

Nakon promašenog napada domaćina, "plavi" su imali 19 sekundi da izjednače ili pobijede.

Odgovornost je preuzeo Rajt, ali je njegov šut završio na prvom obruču.

05. maj 2024 21:32