Odlična partija Nikole Vučevića / -FOTO: NBA.COM
07/02/2024 u 09:26 h
Todor BrajkovićTodor Brajković

Veliki preokret Čikaga

Nikola Vučević ostvario učinak od 24 poena, šest skokova, četiri blokade i dvije asistencije za više od 42 minuta na terenu

Crnogorski reprezentativac Nikola Vučević sa 24 poena, šest skokova, četiri blokade i dvije asistencije za više od 42 minuta na terenu dao je veliki doprinos pobjedi Čikaga nad Minesotom nakon produžetka 129:123. Imali su Bulsi zaostatak od 23 poena početkom treće četvrtine (51:74), ali su uspjeli da dodju do dodatnih pet minuta i na kraju slave. Pored Vučevića u pobjedničkoj ekipi su se istakli Kobi Vajt i Demar Derozan sa po 33 poena, dok je u ekipi Minesote Entoni Edvards postigao 38 poena a Karl-Entoni Tauns 33.

Košarkaši Jute savladali su Oklahomu na svom terenu 124:117. Srpski košarkaš Vasilije Micić na terenu je proveo 11 minuta, ali se nije upisivao u strelce. Šutnuo je samo jednu trojku, a imao je po jedan skok, asistenciju i tri izgubljene lopte.

Dalas je predvođen Kajrijem Irvingom i Lukom Dončićem savladao u gosti Bruklin rezultatom 119:107. Irving je postigao 36 poena, dok je Dončić pored 35 poena, imao i 18 skokova i devet asistencija.

Rezultati: Čikago – Minesota 129:123 (posle produžetka), Indijana – Hjuston 132:129, Bruklin – Dalas 107:119, Majami – Orlando 121:95, Njujork – Memfis 123:113, Juta – Oklahoma 124:117, Finiks – Milvoki 114:106.

27. jul 2024 03:45