Dončić i Egzum / -FOTO: WWW.MAVS.COM
08/04/2024 u 08:33 h

Veliki preokret Klipersa, Dalas slavio nakon produžetka

Tokom prošle noći je na terenima u NBA ligi bilo i te kako zanimljivo

U duelu LA Klipersa i Klivlend Kavalirsa vidjeli smo veliki preokret i pobjeda domaćina -  120:118. Gosti iz Klivlenda su odlično odigrali prvo poluvrijeme, upisali čak 80 poena u tom periodu, po 40 u prve dvije četvrtine i stekli prednost od 21 poena razlike. Početkom trećeg dijela Kavalirsi su u par navrata imali i “+26” ali im ni to nije bilo dovoljno da dođu do pobede. Do kraja treće četvrtine Klipersi su uspjeli da prepolove tu razliku, a u poslednjih dvanaest minuta su stigli i do potpunog preokreta. Čovjek odluke bio je Pol Džordž, koji je u poslednjim sekundama pogodio za konačnih 120:118. Utakmicu je okončao sa 39 poena, 11 skokova i 7 asistencija. Uz njega, odličan je bio Harden sa 22 poena i po pet skokova i asistencija. Kod Kavalirsa Garland je bio najbolji sa 28 poena.

Jako zanimljivo je bilo i u Dalasu, gdje je Hjuston bio blizu pobjede. Ipak, domaćin na nakon preokreta u u produžetku uspio da slavi sa  147:136 (129:129 u regularnom toku meča). Dalas je produžetke donio bivši košarkaš Partizana Dante Egzum koji je pogodio sa zvukom sirene, a onda se domaćin u dodatku razigrao i stigao do petog uzastopnog trijumfa. Irving je meč završio sa 48 poena, Dončić je postigao 37, uz 11 asistencija i devet skokova, a Dante Egzum je meč završio sa 14 poena i osam skokova. S druge strane, ekipu Hjustona predvodili su Bruks sa 29 i VanVlit sa 24 poena.

Čikago našeg Nikole Vučevića (8 poena, 5 skokova, 2 asistencije) poražen je na gostovanju u Orlandu, dok je Filadelfija nakon dva produžetka odnijela pobjedu iz San Antonija. Sjajni Maksi je postigao 52 poena, postavio je rekord karijere, a ovo je inače treći put ove sezone da je išao na 50+ koševa. Na drugoj strani, Vembanjama je postigao 33 poena, imao 18 skokova i sedam blokada.