Sa meča na Lusailu / - FOTO: TWITTER/SELECCION ARGENTINA
09/12/2022 u 22:57 h
Milojko ĆukovićMilojko Ćuković

Argentina nakon drame i penala srušila Holandiju i ide na megdan Hrvatskoj!

Fudbaleri Argentine plasirali su se u polufinale Svjetskog šampionata

Argentina je večeras u četvrtfinalu nadigrala Holandiju sa ukupnih 6:5 nakon boljez izvođenja penala. Rezultat u regularnom toku bio je 2:2, u produžecima se nije mijenjao, a nakon penala "Gaučosi" su slavili 4:3.

Argentina će u polufinalu igrati sa Hrvatskom.

"Gaučosi" su većim dijelom meča bili bolji, igravši po taktovima sjajnog Lionela Mesija.

Argentina je do vođstva došla u 35. minutu kada je Mesi sjajnim pasom uposlio Nahela Molinu koji je pogodio za 1:0.

Holanđani su bili prilično skromni u napadu i nisu stvorili previše prilika, a južnoamerička selekcija duplirala je prednost u 73. minutu kada je Lionel Mesi realizovao penal.

Prije toga Damfriz je skrivio penal nad Akunjom. Inače, ovo je bio Mesijev 10. gol za Argentinu na Svjetskim šampionatima čime se izjednačio sa Gabrijelom Omarom Batistutom.

Holanđani su praktično iz ničega došli do poravnanja i to u 83. minutu kada je pogodio Vut Veghorst iskoristivši smušenost odbrane Gaučosa.

"Lale" su nakon toga držale pod opasdom gol Argentine, a veliku priliku propustio je Luk de Jong u 85. minutu.

Napadala je Holandija i u nadoknadi vremena, a do poravnanja je došla u 11. minutu nadoknade kada je nakon sjajne kombinacije iz slobodnog udarca ponovo pogodio Veghorst. Nakon toga ušlo se u produžetke.

Tri dobre prilike u produžecima, tačnije u 114, 115. i 119. minutu propustila je Argentina preko Lautara Martineza i Enca Fernandeza.

Najveću priliku Argentina je propustila u 121. minutu kada je odlični Fernandez pogodio stativu. Pošto se rezultat nije mijenjao gledali smo penale.

U penal ruletu bolje su se snašli Argentinci koji su slavili sa 4:3, odnosno ukupnih 6:5.

Najava

Biće to sudar istinskih velikana svjetskog fudbala i pravi spektakl za sve ljubitelje ove igre.

Argentina predvođena Lionelom Mesijem pokušaće da se domogne same završnice, a ovo je za velikog asa poslednje Svjetsko prvenstvo u karijeri.

Argentina je u osmini finala bila bolja od Australije 2:1.

Sa druge strane, Holadija je došla u podmlađenom sastavu, ali sa starim vukom Lujom van Galom na klupi.

"Lale" za sada dobro guraju i ovo im je najveći ispit na šampionatu.

27. april 2024 12:01