Bez finala zbog povrede / -FOTO: TK BESA
13/05/2023 u 22:37 h
Todor BrajkovićTodor Brajković

Anđela Berišaj bronzana u Sarajevu

Tekvondoiskinja Bese je tokom pada povrijedila članak i nije uspjela da izbori finale

Crnogorska tekvondo reprezentativka, Andrea Berišaj, osvojila je bronzanu medalju na Multievropskim igrama u Sarajevu. Juniorka Bese, kao prvi nosilac, bila je slobodna u prvom kolu kategorije do 59 kilograma, dok je u drugom savladala Kristinu Stević iz Srbije 2:0. Slavila je i u trećem kolu protiv Hrvatice Kale Midžor Kale, dok je u polufinalu zaustavljena od Turkinje Sude Alifan Urkan.

-Poslije dvije runde bilo je neriješeno 1:1, pa je pobjednika odlučivala treća. Berišaj je, tokom pada, povrijedila članak i nije uspjela da izbori finale. Važno da je osvojila nove bodove i još jednu bronzanu medalju na E2 prvenstvu Multievropskih igara, kazao je trener Bese Nikola Gegaj.

U muškoj konkurenciji, junior Benan Jusufđokaj pobijedio je u prvom kolu kategorije do 55 kilograma, Efea Kira iz Turske 2:0 i Pont Gapom sa po 12 razlike obje runde. Zaustavljen je u drugom kolu od Todora Vasilića iz Srbije.

04. maj 2024 02:02