Vaterpolisti Crne Gore / MTB-PHOTO-FOTO: MARCEL TER BALS
D.M.D.M.

Gojković: Ne mogu da zamjerim igračima, željeli su polufinale

Vaterpolisti Crne Gore poraženi od Španije u četvrtfinalu SP

Španija je u ovom trenutku za klasu bolja selekcija od Crne Gore.

Lako je stigla do pobjede u četvrtfinalu Svjetskog prvenstva u Dohi i nastavlja borbu za svjetsku krunu.

"Vidjela se ta razlika. Oni su pored indivindualnog i kolektivnog kvaliteta koji imaju, imali i četiri dana pauze i bili su jači u duelu. Imali smo loše otvaranje, kao u posljednje dvije, tri utakmice. Vjerovao sam na 8:7 da smo se vratili, a onda, prije svega, loša realizacija igrača više u trećoj četvrtini, otvorili je napad Španiji da riješi pitanje pobjednika. Za razliku od meča sa Srbijom, u posljednjoj četvrtini smo se borili, pokušali da se vratimo, da napravimo dobar rezultat, da damo dva brza gola. Ne mogu sada da zamjerim momcima, svaki od igrača je želio polufinale. Ogromna potrošnja, ostaje da se odmorimo i pokušamo da preostala dva meča odradimo na najbolji mogući način", istakao je selektor Vladimir Gojković.

Dušan Matković smatra da je bilo puno oscilacija u igri.

"Kao i što smo u najavi rekli, Španija je svjetski i evropski šampion, Ono što nismo sebi smjeli da dozvolimo jesu tolike oscilacije u igri. Počeli smo sa velikim minusom, koji smo do poluvremena uspjeli da stignemo, ali smo u trećoj četvrtini opet imali pad kojui do kraja meča nismo uspjeli da stignemo. Sada nam ostaje da se borimo za plasman od 5. do 8. mjesta. Ispunili smo glavni cilj, ali uvijek ostaje žal jer smo mogli da naprtavimo iskorak. Svaka utakmica je bitna, bez obzira što se radi o plasmanu od 5. do 8. mjesta. Siguran sam da ćemo dati sve od sebe, koliko je moguće u ovom trnutku da napravimo najbolji mogući rezultat", jasan je Matković.

27. april 2024 14:59