Juniorke Crne Gore / Foto: odbojka.me
06/04/2024 u 22:02 h

Juniorke od 0-2 do pobjede nad Litvanijom

Ženska јuniorska odbojkaška reprezentacija Crne Gore savladala je domaćina turnira 2. runde kvalifikacija za Evropsko prvenstvo, selekciju Litvanije, nakon senzacionalnog preokreta rezultatom 3:2 (16:25, 18:25, 25:23, 28:26, 15:12) u Kaunasu u 2. kolu grupe D

Uprkos zaostaku od 2:0 u setovima i činjenici da su u svakom od naredna tri seta jurile protivnice, јuniorke su preokrenule i ostale u igri za plasman na EP. Nakon uvodnih pet poena prvog seta Litvanija je napravila seriju, kojom je usmjerila prvi set u svoju korist.

Litvanke su nastavile u dobrom ritmu i u drugom setu, koji su otvorile sa 5:1, a uz minus od četiri poena bilo je veoma teško igrati.

Održavale su prednost igračice selekcije domaćina, sa 2:0 povele rezultatom 25:18 i djelovalo je da će upisati maksimalnu pobjedu.

Igračice Crne Gore nisu gubile vjeru, iako su gubile 20:10 u trećem setu – tada su, predvođene Darjom Popović nanizale 10 poena, izjednačile na 20:20, a uzbudljivoj završnici uspjele da smanje zaostatak, iskoristivši drugu set loptu.

U četvrtom setu bilo je najneizvjesnije, a ponovo јe Crna Gora otvorila nesigurno.

Još jednom je Litvanija imala 5:1, a Gordana Madžgalj je donijela prvo poravnanje na 11:11.

Uprkos tome, domaćin je uspijevao da u više navrata ode na plus tru, čak i da dođe do meč lopte (24:23), što su, uz sjajnu igru Madžgalj i Popović, izabranice Mladena Miladinovića anulirale i iskoristile četvrtu set loptu za 2:2.

Kao po pravilu, Litvanija je otvorila i odlučujući set serijom za prednost od četiri poena.

Vodile su domaće odbojkašice i 6:2, ali јe Crna Gora preokrenule fantastičnom serijom na servisu Staše Mitrović, uz tri asa, nakon koje se ušlo u uzbudljivu završnicu.

Prvi put je Crna Gora otišla na plus dva nakon poena Mitrović za 13:11, koji je bio odlučujući za senzacionalni preokret.

Smečom Gordane Madžgaljj, za 15:12, stavljena je tačka na meč koji je trajao više od dva sata.

Sjajnu partiju imala je Darja Popović sa 21 poenom, uz nju odlična je bila i Gordana Madžgalj sa 19.

U prvom meču dana Češka je savladala Sloveniju 3:2 (22:25, 18:25, 25:21, 25:15, 15:11) i izdvojila se na vrhu tabele sa dvije pobjede.

Posljednjeg dana turnira, u nedjelju, Crna Gora će igrati sa Slovenijom (15), a tri sata kasnije će na teren Litvanija i Češka.

05. maj 2024 10:29