Detalj sa meča u Novigradu / UROS HOCEVAR/KOLEKTIFF-UROS HOCEVAR/KOLEKTIFF
27/11/2023 u 19:52 h

"Lavice" u finišu poražene od Hrvatske

Uprkos porazu bilo je mnogo pozitivnih stvari u igri izabranica Bojane Popović

Rukometašice Crne Gore poražene su u meču za trofej na "Kroacija openu" od Hrvatske, rezultatom 26:25 i osvojile drugo mjesto. Izabranice Bojane Popović ostvarile su polovičan učinak na turniru u Novigradu, savladale Kongo (33:26) koji je "glumio" Kamerun, ali su u u generalnoj provjeri u finišu izgubile od rivala sa kojim će izvjesno je igrati i glavnoj fazi na Svjetskom prvenstvu u Švedskoj, Danskoj i Norveškoj, ukoliko obje selekcije opravdaju uloge favorita u preliminarnoj rundi.

Stoga su selektorka "lavica" Bojana Popović i njen kolega Ivica Obrvan i skrivali neke adute.

Bilo je, u svkom slučaju,  mnogo pozitivnih stvari u igri izabranica Bojane Popović, koje su do kraja odlično parirale domaćinu, pet minuta prije kraja kod rezultata 23:23, propustile napad za vođstvo, nakon čega je Hrvatska sa tri vezana gola prelomila meč u svoju korist.

U selekciji Crne Gorer Nina Bulatović bila je najefikasnija sa pet golova, Dijana Mugoša je postigla četiri iz sedmerca, a Đurđina Malović i Tatjana Brnović tri. Po dva puta mrežu rivala zatresle su Ivona Pavićević, Jelena Despotović, Tanja Ivanović i Itana Grbić, a upisale su se i Matea Pletikosić i Ivana Godeč. Marina Rajčić i Marta Batinović branile su po poluvrijeme i upisale po četiri odbrane.

Tina Barišić sa sedam i Ćamila Mičijević sa četiri pogotka predvodile su Hrvatsku do trijumfa.

Prvi meč na SP „lavice” će u petak u švedskom Helsingborgu odigrati sa Kamerunom, a rivali su još  Paragvaj i Mađarska.

27. jul 2024 03:12