Rukometaši Crne Gore / -FOTO: RSCG
12/10/2022 u 19:42 h
Dan portalDan portal

Rukometaši Crne Gore lako dobili Kosovo

Muška rukometna reprezentacija Crne Gore ostvarila je ubjedljivu pobjedu na startu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2024. godine.

Crnogorski rukometaši savladali su večeras u prvom kolu selekciju Kosova 29:20.

Domaćin je opravdao očekivanja, a do pobjede došao je lakše od očekivanog.

Golman Nebojša Simić još jednom je bio dominantan i podsjetio na izdanja sa januarskog šampionata Evrope, dok je Miloš Vujović bio nerješiva enigma za odbranu rivala.

Izabranici selektora Zorana Roganovića već do polovine prvog poluvremena, nakon serije od 8:0, najavili su da Kosovo ni u trećem međusobnom duelu neće izbjeći poraz.

Kosovo je samo na startu meča bilo ravnopravno, sa dva vezana gola povelo je 2:1, a vodilo je i 3:2 u četvrtom minutu.

Bolja odbrana crnogorskih rukometaša i golman Nebojša Simić potpuno su zaustavili kosovsku selekciju i ostvili je 15 minuta bez datog gola.

Crnogorska selekcija je u tom periodu napravila seriju od 8:0 i povela 10:3 u 15, dok je šest minuta kasnije bilo 12:4.

Uslijedilo je period od sedam minuta bez gola, što je Kosovo kaznilo i sa pet vezanih pogodaka smanjilo na 12:9 u 28. minutu.

Serija gostiju “probudila” je crnogorske rukometaše koji su do poluvremena postigli tri gola i na odmor otišli sa šest golova prednosti (15:9).

Sa još dva pogotka, početkom nastavka, prednost su ponovo vratili na osam (17:9), a u 47. je povisili na 11 golova (24:13).

Razlika je u 50. iznosila i 12 golova (26:14).

Najefikasniji u crnogorskoj selekciji bio je Miloš Vujović sa osam, Branko i Stevan Vujović postigli su po četiri, a po gol manje Radojica Čepić i Aleksandar Bakić.

U kosovskoj selekciji Drilon Tahirukaj postigao je pet golova.

Crnogorske rukometaše u nastavku kvalifikacija u nedjelju očekuje gostovanje Bosni i Hercegovini.