/ -FOTO: RSCG
04/08/2023 u 21:33 h

SP za kadete: Poraz crnogorskih rukometaša

Sjevrena Makedonija pobijedila "crvene" sa 29:20

Crnogorski kadeti doživjeli su prvi poraz na Svjetskom prvenstvu za igrače do 19 godina, koji se igra u Hrvatskoj. Nakon startne pobjede protiv Gruzije, generacija koju predvodi Draško Mrvaljević poražena je od Sjeverne Makedonije sa 20:29.

Ubjedljiv poraz nije se mogao naslutiti nakon prvih 30 minuta u kojima je Crna Gora odlično parirala protivniku, nekoliko puta imala i minimalnu prednost, a na veliki odmor, ipak, otišla sa dva gola minusa (10:12). Sjeverna Makedonija je meč prelomila na početku drugog poluvremena – u 40. minutu povela je sa 17:12, a crnogoska reprezentacija do kraja meča nije uspjela da priđe na manje od tri gola zaostatka.

Andrej Dobrković je bio najefikasniji u našoj selekciji sa sedam golova, dok je Darko Đurković postigao četiri. Golman Lazar Sredanović je upisao devet odbrana.

Crnogorska reprezentacija prvenstvo nastavlja u subotu, kada će u Rijeci od 19.30 sati igrati protiv Norveške, koja ima maksimalan učinak nakon dva kola.

04. maj 2024 09:21