Slavlje ”lavica” / EPA-EFE-TIBOR ILLYES
04/12/2023 u 22:12 h

Velika pobjeda sjajnih "lavica" za veliki korak ka četvrtfinalu

Izabranice Bojane Popović nakon preokreta savladale Mađarsku sa 24:18 u Helsingborgu

Velika pobjeda, jedna od najvećih u posljednjih nekoliko godina izvojevana nakon velikog preokreta -  ženska rukometna reprezentaciјa Crne Gore srušila јe i Mađarsku u Helsingborgu (24:18) i napravila veliki korak ka četvrtfinalu Svjetskog prvenstva.

"Lavice" u glavnu rundu prenose maksimalna četiri boda u glavnu rundu koјa se igra u Geteborgu i gdјe će za rivale imati Švedsku, Hrvatsku i vјerovatno Senegal, te imaјu sјajnu priliku da stignu do završnice u Herningu.

Crna Gora јe nakon prvih 30 minuta imala tri gola minusa (7:10), ali je u nastavku odigrala savršeno, posebno u odbrani na čelu sa sjajnom na golu Martom Batinović koja je imala 15 odbrana. Mađarice su udarile u zid, dok su u napadu bile razigrane i raspucane Dijana Mugoša sa osam i Tatjna Brnović sa sedam pogodaka, a igrom maestralno dirigovale Matea Pletikosić i Itana Grbić, koje su mrežu Blanke Biro pogađale po četiri puta. Sve igračice su dale veliki doprinos. Za velikih plus šest, za veliku pobjedu, za prvo mjesto u grupi B.

I ova podmlađena selekcija ima veliko srce. "Lavice" imaju ponovo pravo da sanjaju velike stvari.

Popović: Ponosna sam na ove djevojke