Dnevna štampa Marketing Redakcija Kontakt
Bebu povezao sa mafijom i ubistvom Đinđića * Glasove kupuju legalizacijom divlje gradnje * Rusija i Amerika da posreduju u dijalogu * Za dva mjeseca odložio naplatu 2,4 miliona * Bebu povezao sa mafijom i ubistvom Đinđića * Tragedija Crne Gore * Jeo bih te
ISSN 1800-6299
  Izdanje: 05-03-2017

Porudzbenica
Rubrike
Pogledajte

Strip Dana

Strip

Riječ Dana
Zoran Pažin, ministar pravde:
Nijesam zadovoljan učincima u borbi protiv korupcije. Tužiocima primanja velika, a učinci slabi.

Vic Dana :)

Došao Zagor u Srbiju i traži ko je napisao pjesmu „Zvijezda tjera mjeseca”. Rekli mu da je ta pjesma iz Bosne. Ode Zagor u Bosnu i pita ko je napisao pjesmu „Zvijezda tjera meseca”?. Tamo su mu rekli da je pjesmu napisala neka baba iz jednog sela. Ode Zagor u selo nađe babu pa je pita:
- Baba, jesi li ti napisala pjesmu „Zvijezda tjera mjeseca”?
- Jesam sinko, a što pitaš?
- A šta ti znači ono „Zagoru ga zatjera”?







Arhiva
Dan:
Mjesec:
God:

Razno
Uclani se

Drustvo - datum: 2017-03-04 NA NACIONALNOJ ANTIKORUPCIJSKOJ KONFERENCIJI MANS-A UPOZORENO DA SU INSTITUCIJE ZAKAZALE, MINISTAR PRAVDE OCIJENIO
Sa skupa poručeno da izostaje odgovornost za izostanak rezultata Tužiocima velika primanja, a učinci slabi Kao građanin i ministar nisam zadovoljan učinkom državnih institucija zaduženih za otkrivanje, procesuiranje i sankcionisanje korupcije, izjavio je ministar Pažin Korupcija na najvišem nivou uništava generacije, kazala je Vanja Ćalović Marković
Dan - novi portal
Dr­žav­ne in­sti­tu­ci­je ni­je­su is­pu­ni­le oče­ki­va­nja ka­da je u pi­ta­nju bor­ba pro­tiv ko­rup­ci­je i or­ga­ni­zo­va­nog kri­mi­na­la, oci­je­nje­no je na de­se­toj Na­ci­o­nal­noj an­ti­ko­rup­cij­skoj kon­fe­ren­ci­ji, ko­ju je or­ga­ni­zo­vao MANS. Mi­ni­star prav­de i pot­pred­sjed­nik Vla­de Zo­ran Pa­žin oštro je kri­ti­ko­vao iz­o­sta­nak re­zul­ta­ta in­sti­tu­ci­ja ko­je se ba­ve ot­kri­va­njem, pro­ce­su­i­ra­njem i sank­ci­o­ni­sa­njem ko­rup­ci­je, po­ru­ču­ju­ći da se lič­no iz­bo­rio za ve­će pla­te tu­ži­la­ca i da vi­so­ka pri­ma­nja mo­ra­ju bi­ti pro­pra­će­na i do­brim re­zul­ta­ti­ma. Mi­ni­star je is­ta­kao da ne vje­ru­je da re­zul­ta­ti iz­o­sta­ju zbog ne­zna­nja, jer su or­ga­ni­zo­va­ni broj­ni se­mi­na­ri, tre­nin­zi i obu­ke, a učin­ci iz­o­sta­ju zbog manj­ka po­sve­će­no­sti. Po­ru­čio je da u tom slu­ča­ju „neo­d­go­vor­ne tre­ba pro­zva­ti ime­nom i pre­zi­me­nom i za­mi­je­ni­ti pro­fe­si­o­nal­ni­jim i od­go­vor­ni­jim”.
– Kao gra­đa­nin i mi­ni­star ni­sam za­do­vo­ljan učin­kom dr­žav­nih in­sti­tu­ci­ja za­du­že­nih za ot­kri­va­nje, pro­ce­su­i­ra­nje i sank­ci­o­ni­sa­nje ko­rup­ci­je, ni­ti mo­gu bi­ti za­do­vo­ljan jer sta­ti­sti­ka još po­ka­zu­je da se naj­zna­čaj­ni­ji slu­ča­je­vi ini­ci­ra­ju od stra­ne NVO, kao što je MANS, a ne od stra­ne or­ga­na nad­le­žnih za ot­kri­va­nje i kri­vič­no go­nje­nje ovih kri­vič­nih dje­la. Ni­sam za­do­vo­ljan sa efek­ti­ma pri­mje­ne Za­ko­na o od­u­zi­ma­nju imo­vi­ne ste­če­ne kri­mi­nal­nom dje­lat­no­šću – ka­zao je Pa­žin otva­ra­ju­ći kon­fe­ren­ci­ju.
On je is­ta­kao da MANS ima mo­ral­no pra­vo da go­vo­ri o ko­rup­ci­ji u Cr­noj Go­ri jer ne­pri­ko­sno­ve­no i is­traj­no uka­zu­je na nje­no po­sto­ja­nje, jed­na­ko kao što uka­zu­je i na po­tre­bu da se pro­tiv nje bo­ri.
Iz­vr­šna di­rek­to­ri­ca MANS-a Va­nja Ća­lo­vić Mar­ko­vić iz­ja­vi­la je da se re­for­me i bor­ba pro­tiv ko­rup­ci­je u Cr­noj Go­ri svo­de na mi­je­nja­nje za­ko­na, usva­ja­nje pla­no­va, za­po­šlja­va­nje slu­žbe­ni­ka, ali da su kon­kret­ni re­zul­ta­ti nu­la ili bli­zu nu­le. Is­ta­kla je da ka­da po­gle­da­mo sta­ti­sti­ku, vi­di­mo da ceh ko­rup­ci­je pla­ća­ju oni na naj­ni­žem ni­vou dru­štve­ne hi­je­rar­hi­je.
– Sa­o­bra­ćaj­ni po­li­ca­jac ako je ko­rum­pi­ran mo­že ugro­zi­ti ne­či­ji ži­vot, ali ko­rup­ci­ja na naj­vi­šem ni­vou uni­šta­va ge­ne­ra­ci­je. Ima­mo go­mi­le ne­le­gal­no sa­gra­đe­nih obje­ka­ta, opu­sto­še­ne fa­bri­ke to­kom pri­va­ti­za­ci­ja, ali se gra­đa­ni i da­lje ne obra­ća­ju in­sti­tu­ci­ja­ma ka­da ima­ju pro­blem jer im ne vje­ru­ju, jer dje­lu­je da ni­je­su sprem­ni da ih za­šti­te. Oni ko­ji pri­ja­ve ko­rup­ci­ju bi­va­ju hap­še­ni i pri­ja­vlji­va­ni – ka­za­la je Ća­lo­vić Mar­ko­vić, do­da­ju­ći da je sa­gla­sna da je pre­ven­ci­ja ko­rup­ci­je do­bra, ali je i re­pre­si­ja iz­u­zet­no zna­čaj­na.
Is­ta­kla je da u Cr­noj Go­ri kon­stant­no iz­o­sta­je od­go­vor­nost za iz­o­sta­nak re­zul­ta­ta.
Šef De­le­ga­ci­je Evrop­ske uni­je (EU) u Pod­go­ri­ci Aivo Orav sma­tra da je Cr­na Go­ra ostva­ri­la od­re­đen na­pre­dak u sr­pe­ča­va­nju ko­rup­ci­je, ali da se i da­lje su­o­ča­va sa iza­zo­vi­ma u toj obla­sti.
Am­ba­sa­dor­ka SAD Mar­ga­ret En Uje­ha­ra po­ru­či­la je da Cr­na Go­ra ima po­dr­šku nje­ne dr­ža­ve u spro­vo­đe­nju re­for­mi ve­za­no za vla­da­vi­nu pra­va.
Am­ba­sa­dor Nje­mač­ke Hans Ma­tern po­zvao je Cr­nu Go­ru da ula­že u kri­vič­no go­nje­nje, pa i u pre­ven­ci­ju ko­rup­ci­je. Ot­prav­nik po­slo­va bri­tan­ske am­ba­sa­de u Pod­go­ri­ci Ga­vin Ve­si sma­tra da se na­pre­dak u bor­bi pro­tiv ko­rup­ci­je mo­že ostva­ri­ti sa­mo kroz kon­struk­tiv­ni di­ja­log, sa­rad­nju i part­ner­stvo, da sva­ko ima od­go­vor­no­sti i da to po­či­nje od po­je­din­ca.
Vi­ši tu­ži­lac u tu­ži­la­štvu Ham­bur­ga u Nje­mač­koj Ger­hald Brin­ker ka­zao je da nje­go­va dr­ža­va ima slab prav­ni okvir za spre­ča­va­nje pra­nja nov­ca, pa li­ca ko­ja stek­nu sred­stva u dru­gim dr­ža­va­ma ko­rup­ci­jom no­vac do­no­se na ra­ču­ne u Nje­mač­koj. On je na­veo da to ima lo­še stra­ne po Njem­ce jer uti­če, na pri­mjer, na po­ve­ća­nje ci­je­na ne­kret­ni­na. Brin­ker je is­ta­kao da ko­rup­tiv­na dje­la če­šće či­ne li­ca ko­ja ima­ju vi­še nov­ca, ne­go si­ro­ma­šni.
Su­di­ja Zo­ran Smo­lo­vić re­kao je da je Ape­la­ci­o­ni sud do sa­da u ra­du imao 93 kri­vič­na dje­la ko­ja su ima­la ne­ki od ele­me­na­ta ko­rup­ci­je, a u 55 slu­ča­je­va iz­re­če­ne su osu­đu­ju­će pre­su­de. Po­ja­snio da su naj­če­šće op­tu­ži­va­ni di­rek­to­ri pred­u­ze­ća, na­čel­ni­ci ko­mu­nal­ne po­li­ci­je, pot­pred­sjed­nik op­šti­ne, slu­žbe­ni­ci po­li­ci­je, se­kre­ta­ri i sa­vjet­ni­ci u in­sti­tu­ci­ja­ma.
Pred­sjed­nik Uprav­nog od­bo­ra In­sti­tu­ta Al­ter­na­ti­va Ste­vo Muk oci­je­nio je da ka­da go­vo­ri­mo o bor­bi pro­tiv ko­rup­ci­je ima­mo te­žak po­raz na pla­nu re­pre­si­je i pre­ven­ci­je. On je is­ta­kao da po­sto­ji tvr­da vje­ra da bi re­pre­si­ja, ka­da bi je bi­lo, bi­la naj­bo­lja pre­ven­ci­ja, ali je ne­ma.
Di­rek­tor Mo­ni­to­ring pro­gra­ma MANS-a Vuk Ma­raš smatra da je Cr­na Go­ra šam­pi­on ka­da je u pi­ta­nju uspjeh da je­dan osred­nji akt, kao što je Za­kon o spre­ča­va­nju ko­rup­ci­je, obe­smi­sli do kra­ja. On je na­veo da u Sa­vje­tu ASK ima­mo če­ti­ri li­ca ko­ja su pred­stav­ni­ci po­li­tič­kih par­ti­ja, ko­ji su „za di­rek­to­ra iza­bra­li naj­go­reg kan­di­da­ta, ko­jem je glav­na pre­po­ru­ka bi­la par­tij­ska po­slu­šnost i po­ro­dič­na po­ve­za­nost sa ak­tu­el­nim pre­mi­je­rom“.
M.S.


Ma­ro­vi­ći ne­će iz­bje­ći ka­znu

Mi­ni­star prav­de je po­ru­čio da Ma­ro­vi­ći ne­će iz­bje­ći slu­že­nje za­tvor­ske ka­zne iako uzi­ma­ju dr­ža­vljan­stvo Sr­bi­je.
– Mi­ni­star­stvo prav­de ne­će do­zvo­li­ti bi­lo ka­kav vid zlo­u­po­tre­be pra­va i oče­ku­jem da će oba Ma­ro­vi­ća iz­re­če­ne ka­zne iz­dr­ža­va­ti u Cr­noj Go­ri – po­ru­čio je Pa­žin.


Sklo­pi­li 18 spo­ra­zu­ma

Spe­ci­jal­ni tu­ži­lac Velj­ko Ru­to­vić sa­op­štio je da je pro­šle go­di­ne Spe­ci­jal­no tu­ži­la­štvo u obla­sti ko­rup­tiv­nih kri­vič­nih dje­la na­re­di­lo spro­vo­đe­nje is­tra­ge pro­tiv 43 po­či­ni­o­ca, a za­jed­no sa is­tra­ga­ma iz pret­hod­nog pe­ri­o­da ima­li su u ra­du is­tra­ge pro­tiv 55 oso­ba. Po­ja­snio je da je na­kon za­vr­še­nih is­tra­ga op­tu­že­no 26 li­ca, a za­klju­če­no je 18 spo­ra­zu­ma o pri­zna­nju kri­vi­ce zbog zlo­u­po­tre­ba slu­žbe­nog po­lo­ža­ja.
– Su­do­vi su već usvo­ji­li 14 spo­ra­zu­ma i na osno­vu njih su do­ni­je­te osu­đu­ju­će pre­su­de. U svim za­klju­če­nim spo­ra­zu­mi­ma ka­zne su za­tvor­ske, s tim što je u ne­ki­ma do­da­ta i nov­ča­na sank­ci­ja. U ne­kim slu­ča­je­vi­ma na­re­đe­na je i upla­ta nov­ca u hu­ma­ni­tar­ne svr­he. Ukup­na od­u­ze­ta imo­vin­ska ko­rist po spo­ra­zu­mi­ma iz­no­si­la je oko 23 mi­li­o­na, a za hu­ma­ni­tar­ne svr­he je upla­će­no oko 32.000 eura – na­veo je Ru­to­vić.
Do­dao je da je u sva­kom spo­ra­zu­mu sa osum­nji­če­nim do­go­vo­re­no da se vra­ti imo­vin­ska ko­rist pri­ba­vlje­na kri­vič­nim dje­lom, te da taj in­sti­tut tre­ba če­šće ko­ri­sti­ti.
Di­rek­tor is­tra­ži­vač­kog cen­tra MANS-a De­jan Mi­lo­vac pi­tao je da li je u 18 slu­ča­je­va o pri­zna­va­nju kri­vi­ce kom­ple­ti­ra­na fi­nan­sij­ska is­tra­ga, te ako ni­je, ka­ko je tu­ži­la­štvo do­šlo do ci­fre ko­ju tre­ba da vra­te i ka­ko je od­re­di­lo ka­znu za­tvo­ra. Mi­lov­ca je in­te­re­so­va­lo gdje je prav­da ka­da se dva po­li­caj­ca zbog pri­ma­nja mi­ta od 500 eura osu­de na po go­di­nu da­na za­tvo­ra, a biv­ši pred­sjed­nik op­šti­ne Bar Žar­ko Pa­vi­će­vić bu­de osu­đen go­di­nu, a ošte­tio je dr­ža­vu za dva mi­li­o­na.
Ru­to­vić je ka­zao da ne­će ko­men­ta­ri­sa­ti ka­zne, te da još ni­je­su za­vr­še­ne fi­nan­sij­ske is­tra­ge za li­ca ko­ja su pot­pi­sa­la spo­ra­zum o pri­zna­nju kri­vi­ce.
Tu­ži­lac je, ko­men­ta­ri­šu­ći pro­da­ju imo­vi­ne i se­lid­bu po­ro­di­ce Ma­ro­vić u Sr­bi­ju, ka­zao da se „slo­bo­da kre­ta­nja i na­sta­nji­va­nja ni­kom ne mo­že us­kra­ti­ti“.
Pred­sjed­nik op­šti­ne Bu­dva Dra­gan Kra­po­vić oci­je­nio je da su spo­ra­zu­mi­ma o pri­zna­nju kri­vi­ce do­bi­li lo­šu imo­vi­nu kao kom­pen­za­ci­ju šte­te, te da fi­nan­sij­ske is­tra­ge ni­su sve­o­bu­hvat­ne.
Advo­kat MANS-a Ve­se­lin Ra­du­lo­vić ka­zao je da se za naj­te­ža dje­la zlo­u­po­tre­be slu­žbe­nog po­lo­ža­ja iz­ri­ču mi­ni­mal­ne ili ka­zne is­pod mi­ni­mu­ma, iako mo­gu ići do 12 go­di­na. Is­ta­kao je da na­ši su­do­vi sa­da ra­de sa­mo kao šal­te­ri na ko­ji­ma se ovje­ra­va­ju pot­pi­si, a ni­jed­na pre­su­da po spo­ra­zu o pri­zna­nju kri­vi­ce ne­ma obra­zlo­že­nje.
On je oci­je­nio da je bu­dvan­ski slu­čaj, u ko­jem je osu­đen biv­ši vi­so­ki funk­ci­o­ner DPS-a Sve­to­zar Ma­ro­vić, pri­je sve­ga po­li­tič­ki ob­ra­čun.


Smje­nom vla­sti pro­tiv po­ša­sti

Glav­ni i od­go­vor­ni ured­nik „Vi­je­sti” Mi­ha­i­lo Jo­vo­vić sma­tra da se sa­mo smje­nom vla­sti, i to u vi­še ci­klu­sa, mo­že­mo iz­bo­ri­ti sa ko­rup­ci­jom. On je is­ta­kao da na­rod tre­ba da shva­ti da su u dr­žav­nom bu­dže­tu na­še, a ne pa­re Mi­la Đu­ka­no­vi­ća, te da ne tre­ba da stra­hu­je­mo da ako on ode s vla­sti, ne­će bi­ti pa­ra za pla­te i pen­zi­je.
Za­mje­nik glav­nog i od­go­vor­nog ured­ni­ka „Da­na” Ni­ko­la Mar­ko­vić is­ta­kao je da se Ko­mi­si­ja za is­tra­ge na­pa­da na no­vi­na­re su­o­ča­va sa ni­zom op­struk­ci­ja, ad­mi­ni­stra­tiv­nih i su­štin­skih.
– No­va ko­mi­si­ja je for­mi­ra­na u sep­tem­bru, a tek pri­je ne­ko­li­ko da­na smo do­bi­li pri­stup taj­nim po­da­ci­ma. Man­dat ko­mi­si­je je dvi­je go­di­ne, a mi smo do­zvo­lu če­ka­li šest mje­se­ci i još dva će­mo če­ka­ti uput­stvo ka­ko i gdje da ko­ri­sti­mo te po­dat­ke. Tu na­stu­pa su­štin­ski pro­blem jer do­bi­ja­mo ne­u­po­tre­blji­vu do­ku­men­ta­ci­ju. Mi ne ra­di­mo is­tra­ge, to je po­sao dru­gih or­ga­na. Ne­će­mo mi da pro­su­đu­je­mo ko je kriv, ne­go da vi­di­mo ima li op­struk­ci­ja u tu­ži­la­štvu i dru­gim or­ga­ni­ma – iz­ja­vio je Mar­ko­vić.
On je upo­zo­rio da i da­lje iz­o­sta­ju re­zul­ta­ti u is­tra­ga­ma na­pa­da na no­vi­na­re i me­di­je, te da se još ne zna ko su ubi­ce Du­ška Jo­va­no­vi­ća, kao ni na­pa­da­či na Tu­fi­ka Sof­ti­ća i ko je iz­vr­šio bom­ba­ški na­pad na „Vi­je­sti”.
– Ne­ma is­kre­ne po­li­tič­ke vo­lje da se ri­je­še na­pa­di na no­vi­na­re – oci­je­nio je Mar­ko­vić.


Do­bi­ja­ju vi­še pri­ja­va ne­go sve in­sti­tu­ci­je

Di­rek­tor is­tra­ži­vač­kog cen­tra MANS-a De­jan Mi­lo­vac is­ta­kao je da njihova NVO do­bi­ja vi­še pri­ja­va za sum­nju u ko­rup­ci­ju ne­go sve dr­žav­ne in­sti­tu­ci­je za­jed­no. On je rekao da tu­ži­la­štvo ne do­ži­vlja­va NVO i me­di­je kao sa­ve­zni­ke, ne­go vi­še kao ne­pri­ja­te­lje.
–Po­sto­ji per­cep­ci­ja fu­nk­ci­o­ne­ra da oni ne mo­ra­ju da od­go­va­ra­ju na na­ša pi­ta­nja, te sma­tra­ju da je do­volj­no da pod­ne­su je­dan su­vo­par­ni go­di­šnji iz­vje­štaj – ka­zao je Mi­lo­vac.
No­vi­nar i me­dij­ski ana­li­ti­čar Dra­go­ljub Du­ško Vu­ko­vić sma­tra da za is­tra­ži­vač­ko no­vi­nar­stvo ne tre­ba mno­go nov­ca, već sa­mo do­sta vo­lje. On je na­veo da se sa­da iz­mje­na­ma Kri­vič­nog za­ko­na po­ku­ša­va spri­je­či­ti kri­ti­ka, te da se pre­ko na­vod­ne za­šti­te su­do­va i tu­ži­la­šta­va po­ku­ša­va bra­ni­ti Vla­da od kri­ti­ka.
Re­gi­o­nal­ni ko­or­di­na­tor Tran­spa­ren­si in­ter­ne­še­ne­la Kor­ne­li­ja Abel je na­ve­la da po­li­tič­ke eli­te ne že­le ja­ku bor­bu pro­tiv ko­rup­ci­je, jer su za to po­treb­ne ne­za­vi­sne in­sti­tu­ci­je oslo­bo­đe­ne po­li­tič­kog uti­ca­ja.


Naj­vi­še ko­rup­ci­je gdje je naj­vi­še pa­ra

Član Se­na­ta Dr­žav­ne re­vi­zor­ske in­sti­tu­ci­je Bra­ni­slav Ra­du­lo­vić is­ta­kao je da dr­žav­na re­vi­zi­ja uka­zu­je na ne­za­ko­ni­tu ili ne­pra­vil­nu po­tro­šnju nov­ca, a na dru­gi­ma je, pri­je sve­ga na tu­ži­la­štvu, da ot­kri­ju da li je bi­lo ko­rup­ci­je ili ne­kog dru­gog kri­vič­nog dje­la. On je na­veo da ko­rup­ci­je ima naj­vi­še ta­mo gdje su ve­li­ke ko­li­či­ne nov­ca, a u „cr­no­gor­skom dr­žav­nom bu­dže­tu ima­mo 1,5 mi­li­jar­di eura, a ako 0,5 od­sto ode na ko­rup­ci­ju la­ko je iz­ra­ču­na­ti o ko­li­ko nov­ca je ri­ječ“.
Član Sa­vje­ta Agen­ci­je za za­šti­tu lič­nih po­da­ta­ka i slo­bo­dan pri­stup in­for­ma­ci­ja­ma Ra­den­ko Lac­ma­no­vić sma­tra da ni­je­su is­po­što­va­ne sve oba­ve­ze ko­je se od­no­se na tran­spa­rent­nost ra­da in­sti­tu­ci­ja. On je na­veo da je oče­ki­vao vi­še pro­ak­tiv­nog ob­ja­vlji­va­nja in­for­ma­ci­ja, ali je prak­sa po­ka­za­la da taj in­sti­tut ni­je za­ži­vio.
Di­rek­tor Upra­ve za jav­ne na­bav­ke Mer­sad Mu­je­vić re­kao je da jav­nost uvi­jek sa sum­njom u ko­rup­ci­ju gle­da na ten­de­re, ali da se ra­di o pro­ce­su ko­ji se sve vi­še una­pre­đu­je u po­gle­du tran­spa­rent­no­sti.
Ko­or­di­na­tor Sek­to­ra za pre­ven­ci­ju ko­rup­ci­je u Agen­ci­ji za spre­ča­va­nje ko­rup­ci­je (ASK) Mla­den To­mo­vić je od­go­va­ra­ju­ći na pi­ta­nje ko­ji su vi­so­ki funk­ci­o­ne­ri pre­kr­ši­li Za­kon o spre­ča­va­nju ko­rup­ci­je ka­zao da su sva ime­na do­stup­na na saj­tu in­sti­tu­ci­je ko­ju pred­sta­vlja.

Komentari

Komentari se objavljuju sa zadrškom.

Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijedjanje i klevetanje. Nedozvoljen sadržaj neće biti objavljen.

Prijavite neprikladan komentar našem MODERATORU.

Ukoliko smatrate da se u ovom članku krši Kodeks novinara, prijavite našem Ombudsmanu.

Dan - novi portal
Predaja pomena on-line

Najčitanije danas

INFO

Cjenovnik i pravila o medijskom predstavljanju u toku kampanje za izbore za odbornike u SO Herceg Novi koji će biti održani 9. maja 2021.godine.

Pravila lokalni
Jumedia Mont d.o.o.

Cjenovnik - Radio D

Pravila o medijskom predstavljanju

Pravila lokalni
M.D.COMPANY d.o.o.

Cjenovnik - Radio D+

INFO

Zaštitnika prava čitalaca Dan-a

OMBUDSMAN

kontakt:

ombudsman@dan.co.me

fax:

+382 20 481 505

Pogledajte POSLOVNIK

Pratite rad OMBUDSMANA

Pogledajte IZVJEŠTAJE

Karikatura DAN-a
Karikatura
Pogledaj sve karikature >>>

Najčitanije - 7 dana


 

Prognoza dana

 



 

Developed by Beli&Boris - (c) 2005 "Dan"