Utakmicama petog kola završen je ligaški dio „Lustica bej“ Studentske lige Crne Gore u futsalu, nakon kojeg će žrebom biti određeni parovi osmine finala. U grupi A Studentski dom iz Podgorice je prvo slavio u zaostalom meču protiv Pomorskog fakulteta (4:2) a onda u derbiju, u meču za prvo mjesto pobijedio Fakultet za sport i fizičko vaspitanje (5:3) i tako sa maksimalnih pet pobjeda obezbijedio sebi lakšeg protivnika u osmini finala. Filozofski je savladao Pomorski, dok je Prirodno matematički do pobjede nad Metalurško-tehnološkim fakultetom došao službenim rezultatom 3:0.
Tabela grupe A: 1. Studentski dom PG 15, 2. Sport i FV 10, 3. PMF 9, 4. Filozofski 7, 5. Pomorski 3, 6. Metalurško-tehnološki fakultet -1.
U grupi B, okršaj dvije neporažene ekipe protekao je u znaku FTH Kotor, koji je bez problema slavio (4:1) protiv prošlogodišnjeg šampiona - Ekonomskog fakulteta, koji će ipak, kao najbolja drugoplasirana ekipa iz tri grupe žreb za osminu finala dočekati iz prvog šešira. Očekivano je Biotehnički savladao poslednjeplasirane Političke nauke, dok je UDG 2 utakmicu protiv Univerziteta Mediteran dobio službenim rezultatom.
Tabela grupe B: 1. FTH Kotor 15, 2. Ekonomski 12, 3. UDG 2 9, 4. Biotehnički 6, 5. Univerzitet Mediteran 2, 6. Političke nauke 0.
A u grupi C, kanonada ekipe UDG 1, koja je u derbiju za prvo mjesto porazila dosadašnjeg lidera - Mašinski fakultet sa nestvarnih 20:2 i time preuzela čelnu poziciju u grupi. Građevinski i Elektrotehnički su remizirali, dok je Medicinski bio bolji od Pravnog fakulteta (8:3).
Tabela grupe C: 1. UDG 1 12, 2. Mašinski 12, 3. Medicinski 7, 4. Elektrotehnički 7, 5. Građevinski 5, 6. Pravni -1.
GRUPA A
Sport i FV – Studentski dom PG 3:5 (0:2)
Strijelci: Čvorović u 26, Baćović u 29. i 36, za Sport i FV, Čolović u 5. i 11, Gojačanin u 25, Alavać u 30 i Femić u 37. za Studentski dom PG.
SPORT I FV: Pepić, Šćekić, Markešić, Čvorović, Baćović, Marković, Cicmil, Varagić, Stanović, Bakrač.
STUDENTSKI DOM PG: Kolić, Vojinović, Čolović, Gojačanin, Femić, S. Konatar, N. Konatar, Lj. Konatar, Alavać.
Filozofski – Pomorski
8:2 (5:0)
Strijelci: Bulajić u 4, 8, 22, Tomanović u 7, Bogić u 15, Vujović u 19, Dautović u 30. i Dendić u 39. za Filozofski, Dragićević u 27. i Radović u 37. za Pomorski.
FILOZOFSKI: Kovačević, Aleksić, Tomanović, Dendić, Vujović, Dautović, Bulajić, Đurđević.
POMORSKI: Todorić, Radović, Dragićević, Nikolić, Koprivica, Ćetković.
Studentski dom PG – Pomorski 4:2 (2:0)
Strijelci: Femić u 6. i 39, Alavać u 17. i S. Konatar u 35. za Studentski dom PG, Rinković u 33. i Vukasojević u 36. za Pomorski.
STUDENTSKI DOM PG: Kolić, Vojinović, Čolović, Femić, S. Konatar, Bojović, Lj. Konatar, Alavać.
POMORSKI: Todorović, Vukasojević, Dragojević, Mijušković, Nikolić, Koprivica, Rinković.
GRUPA B
Biotehnički – Političke nauke 9:4 (3:1)
Strijelci: Radević u 4, 36, Zekić u 7, 32, 36, 37, Džoganović u 15, 27. i 29. za Biotehnički, Osmajlić u 4, 33. i Dakić u 23. i 24. za Političke nauke.
BIOTEHNIČKI: Roćen, Džoganović, Zekić, Rabrenović, Radević, Vuković.
POLTIČKE NAUKE: Stojanović, Dakić, Mirković, Pejović, Tahirović, Đukić.
Ekonomski fakultet - FTH Kotor 1:4 (1:2)
Strijelci: Ajković u 20. za Ekonomski, Pejović u 15, 39. i Dragović u 16. i 33. za FTH Kotor.
Ekonomski fakultet: Boljević, Jokić, Bojanić, Fuštić, Šćekić, Mašanović, Mijović, Rabrenović, Ajković.
FTH Kotor: Petrović, Maslovar, Radović, Vuković, Pavićević, Pejović, Dragović, Tomić.
GRUPA C
Medicinski – Pravni
8:3 (4:1)
Strijelci: Paunović u 5, 15, 23, 31, Zejnilović u 8, 34. i Muratović u 18. i 39. za Medicinski, Todorović u 12, 37. i Lalatović u 39. za Pravni.
MEDICINSKI: Lutovac, Kurtagić, Paunović, Kolašinac, Muratović, Stamatović, Zejnilović, Mikić.
PRAVNI: Mehmedović, Bajović, Ramdedović, Lalatović, Nedović, Todorović.
UDG 1 – Mašinski 20:2 (7:0)
Strijelci: Mugoša u 5, 17, 19, 22, 24, 25, 26, 33, Vujović u 9, 27, 32, 33, Ćetković u 12, 37, Maraš u 15, 18, 21, 36. i Koprivica u 28. i 29. za UDG 1, Simonović u 35. i 39. za Mašinski.
UDG 1: Jovanović, Mugoša, Maraš, Vujović, Koprivica, Ćetković.
MAŠINSKI: Mršović, Baltić, Šuškavčević, Simonović, Rakočević, Kljajić, Božović, Radević.
Građevinski - Elektrotehnički 5:5 (2:3)
Strijelci: Lutovac u 7, 37, Đurković u 17, Obradović u 26. i 39. za Građevinski, Svrkota u 1, 14, Babović u 19, Đokić u 22. i Zejak u 30. za Elektrotehnički.
GRAĐEVINSKI: Jelić, Đurković, Nikolić, Obradović, Dabović, Medojević, Lutovac, Miranović, Nenezić, Đerković.
ELEKTROTEHNIČKI: Jovović, Đokić, Dobrović, Svrkota, Babović, Zejak.T.B.