Dnevna štampa Marketing Redakcija Kontakt
Branova žena ostala bez imovine od 460 hiljada * Za pobjedu u prvom krugu potrebno 160.000 glasova * Trećina prijava ostala neriješena * Tuže penzionere za dug sindikata * Branova žena ostala bez imovine od 460 hiljada * Pepeo i prašina * Kulturni rat za kontrolu oružja
ISSN 1800-6299
  Izdanje: 08-04-2018

Porudzbenica
Rubrike
Pogledajte

Strip Dana

Strip

Riječ Dana
Amfilohije, mitropolit crnogorsko-primorski:
– Gubljenje smisla života je najopasnija bolest.

Vic Dana :)

- Dobar dan, koliko košta ova sprava za mučenje?
- Gospodine, to Vam je burma!


Što radi babaroga prije spavanja?
Pogleda pod krevet da provjeri da nema Čak Norisa.

Što radi medvjed kad sretne Čak Norisa?
Legne i pravi se mrtav.

Zašto je Čak Noris najjači?
Zato što vježba dva dana dnevno.

Čak Noris može istovremeno, jednim prstom pritisnuti Ctrl+Alt+Del.

Čak Noris može po bojama sortirati crne olovke.

Kad je Bel izmislio telefon, već je imao dva propuštena poziva od Čaka Norisa.

Čak Noris ne može disati pod vodom, ali to svejedno radi.


Mujo je uspio osvoji Fatu nakon dugog nagovaranja, pa je povede u šetnju parkom. Zamisli se nešto Mujo, pa je pita:
- Jel’, bona, jesi’l ti ‘odala s nekim prije mene?







Arhiva
Dan:
Mjesec:
God:

Razno
Uclani se

Balkan - datum: 2018-04-01 ORGANIZACIJA PORODICA ZAROBLJENIH I POGINULIH BORACA I NESTALIH CIVILA ISTOČNO SARAJEVO 26 GODINA TRAŽI ZVANIČNE ODGOVORE
Odlazak Srba iz Sarajeva Ne zna se sudbina 180 Srba Mi nismo posustali, ne smijemo stati, a na umor smo navikli. U Sarajevu, gradu iz kojeg smo morali da odemo, mi još uvijek tražimo naše najmilije, kazala je Milka Kokot
Dan - novi portal
Organizacija porodica zarobljenih i poginulih boraca i nestalih civila Istočno Sarajevo ni nakon 26 godina od početka građanskog rata u BiH nije dobila zvaničan odgovor o tome kakva je sudbina 180 sarajevskih Srba, za čijim se posmrtnim ostacima bezuspješno traga.
-Mi nismo posustali, ne smijemo stati, a na umor smo navikli. U Sarajevu, gradu iz kojeg smo morali da odemo, mi još uvijek tražimo naše najmilije… Čekamo na njih, da im vratimo identitet, njihova časna imena i prezimena, pa da ih dostojno sahranimo- rekla je predsjednica odbora Milka Kokot.
Ona je za Srnu ponovo predočila neka od svjedočenja članova porodica koji i danas trpe bolne rane iz nedavne prošlosti zbog stradanja najmilijih početkom i tokom rata u Sarajevu i okolini.
Potresna su njihova sjećanja na srpska stratišta u Sarajevu, pojedinačne i masovne grobnice, izmještanje tih grobnica s ciljem prikrivanja zločina nad srpskim civilima, kao i masovni egzodus sarajevskih Srba po okončanju rata, prouzrokovan strahom od represije tadašnjih muslimanskih vlasti u Sarajevu.
Kokot tvrdi da su najbolniji događaji vezani za tretman Srba u sarajevskim bolnicama, kojima su gazdovale muslimanske vojne formacije, zatim nestanak i stradanja Srba u privatnim i vojnim zatvorima i logorima u gradu.
Tu su i stradanja u Trnovu, Brezi, Visokom, Ilijašu, naseljima Hrasnica, Buća Potok i Dobrinji, ili u kafiću „Borsalino“, školama „Simon Bolivar“, „Pavle Goranin“, kao i u selu Ledići kod Trnova.
Posebno stravične priče vežu se za smrt Srba koji su skončali u jami „Kazani“.
Milka Kokot napominje da organizacija svih ovih godina insistira na tome da, i pored svih institucionalnih i vaninstitucionalnih prepreka koje otežavaju proces traženja i identifikacije nestalih, vlasti i institucije u Republici Srpskoj ne smiju odustati od obilježavanja datuma i mjesta stradanja Srba tokom rata u BiH.
Inspektor u Ministarstvu unutrašnjih poslova Republike Srpske Simo Tuševljak, stručnjak za oblast istraživanja ratnih zločina, više puta dosad je ponavljao i upozoravao na skandaloznu činjenicu da je pripadnicima „Patriotske lige“, „Zelenih beretki“ i drugih paravojnih jedinica pod kontrolom muslimanskih vlasti u Sarajevu priznato pravo učešća u ratu od aprila 1991. godine, iako je BiH tada bila u sastavu SFRJ.
-Jasno je da su se oni već tada spremali za rat, jer su muslimani u BiH, mnogo prije nego što je došlo do organizovanja srpskog naroda, krenuli u pripreme za tragične sukobe na ovim prostorima i izlazak iz Jugoslavije. Bošnjaci su tada javno proklamovali da su za ostanak BiH u SFRJ, a zapravo su se tajno i uveliko pripremali za secesiju i moguće sukobe- podsjeća Tuševljak.
Istovremeno, Hrvatska je 1991. godine rat koji se već vodio na njenoj teritoriji prenijela u BiH, a po zapadnoj Hercegovini već tada su hodali pripadnici hrvatske vojske, njenog HOS-a i paravojnih jedinica, koji su krajem 1991. i početkom 1992. godine izveli napade na nebranjena srpska sela Ravno, Kupres i Sijekovac.
-Zbog toga, ne treba samo Sarajevo vezati za početak rata u BiH, jer se to desilo na mnogo širem području BiH- navodi Tuševljak.
On podsjeća da je 4. aprila 1992. godine u policijskoj stanici u Sarajevu mučki ubijen policajac Pero Petrović, Srbin, koji je upravo tog dana priveo jednog sarajevskog kriminalca.
Istog dana u napadu na Policijsku školu na Vracama ubijeni su srpski specijalci Mile Lizdek i Milorad Pupić, ranjeni su Duško Jević, Miodrag Repija i Risto Lubura, a povrijeđen Milorad Marić.
U toku borbi, od neprijateljskih hitaca poginula su i tri srpska civila, stanovnika Vraca, a dvoje je ranjeno.
-Još 3. aprila su,,Zelene beretke‘‘ zauzele sve policijske stanice u Sarajevu, osim onih na Ilidži i u Ilijašu- podsjeća Tuševljak.
(Srna)

Prikrivaju terorističke akcije i prijetnje

Ekspert za borbu protiv terorizma Dževad Galijašević u ranijoj izjavi za Srnu konstatovao je da „političko i vjersko nasljeđe bivšeg bošnjačkog lidera Alije Izetbegovića, pa i njegovo biološko nasljeđe u vidu sina Bakira, snažno opterećuje BiH i uvijek može biti faktor izazivanja novog sukoba i stalne nestabilnosti“.
Prema njegovim riječima, u bezbjednosnom sektoru BiH primjetno je potpuno prikrivanje terorističkih akcija i terorističke prijetnje, što je i danas veoma aktuelno.

Komentari

Komentari se objavljuju sa zadrškom.

Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijedjanje i klevetanje. Nedozvoljen sadržaj neće biti objavljen.

Prijavite neprikladan komentar našem MODERATORU.

Ukoliko smatrate da se u ovom članku krši Kodeks novinara, prijavite našem Ombudsmanu.

Dan - novi portal
Predaja pomena on-line

Najčitanije danas

INFO

Cjenovnik i pravila o medijskom predstavljanju u toku kampanje za izbore za odbornike u SO Herceg Novi koji će biti održani 9. maja 2021.godine.

Pravila lokalni
Jumedia Mont d.o.o.

Cjenovnik - Radio D

Pravila o medijskom predstavljanju

Pravila lokalni
M.D.COMPANY d.o.o.

Cjenovnik - Radio D+

INFO

Zaštitnika prava čitalaca Dan-a

OMBUDSMAN

kontakt:

ombudsman@dan.co.me

fax:

+382 20 481 505

Pogledajte POSLOVNIK

Pratite rad OMBUDSMANA

Pogledajte IZVJEŠTAJE

Karikatura DAN-a
Karikatura
Pogledaj sve karikature >>>

Najčitanije - 7 dana


 

Prognoza dana

 



 

Developed by Beli&Boris - (c) 2005 "Dan"