- Vidim da te je pismo prilično zabrinulo, dragi. Reci mi o čemu se radi. Ja sam tvoja supruga i tu sam da ti pomognem u nevolji. Tvoji problemi su i moji problemi, sve treba da rješavamo zajednički, da dijelimo dobro i zlo...

Razgovor oca i sina:
- Kad ćeš da se ženiš, imaš 36 godina hoću unuke.
- Nisam još našao onu pravu.
- Nađi krivu pa je ispravljaj majke ti ga….

Sport - datum: 2017-12-09 RUKOMETAŠICE CRNE GORE REMIJEM PROTIV BRAZILA IZBORILE PLASMAN U OSMINU FINALA SVJETSKOG PRVENSTVA U NJEMAČKOJ
„Crvene” protiv Srbije za četvrtfinale Crna Gora – Brazil 23:23 (12:13)
Dvorana: „Eve arena” u Oldenburgu. Gledalaca: oko 2.000 Sudije: Sedmerci: Crna Gora 5 (5), Brazil 5 (3). Isključenja: Crna Gora 10, Brazil 6 minuta.
CRNA GORA: Rajčić, Hasanić, Nenezić, Radičević 2, Jauković 4, Brnović 3, A. Klikovac, Ujkić, Malović, Premović, Bulatović 6, Pavićević, B. Klikovac , Despotović, Raičević 5, Grbić 3.
BRAZIL: Amorim 6, Rodrigeš 6, Roša 4, Fakineli 4, Kvintino 2, Silva 1.
Drama u Odldenburgu završena je remijem, završena je ishodom koji je rukometašice Crne Gore odveo u osminu finala Svjetskog prvenstva u Njemačkoj, dok će Brazil, šampion iz 2013. takmičenje morati da nastavi u Presindents kupu i da razigrava sa plasman od 17. do 21. mjesta. Ulogu heroine imala je golmanka Marina Rajčić, koja je odbranila zicer Roši 25 sekundi prije kraja, a prethodno je odgovornost preuzela Đurđina Jauković i svojim četvrtim golom potpisala remi, za četvrto mjesto u grupi C i duel sa Srbijom u osmini finala, koja je pobjedom nad Južnom Korejom osvojila grupu D. Taj meč na programu je sjutra u Magdeburgu, a bolji će u četvrtinalu igrati sa pobjednikom dvoboja Francuska – Mađarska.
Bio je to očekivano težak meč, šahovska partija dva ujednačena protivnika koja su se smjenjivala u vođstvu da bi nakon dramatične završnice slavile Crnogorke, a tugovale Brazilke. Najveću prednost u prvom poluvremenu Crna Gora je imala u 23. minutu, nakon pogotka Itane Grbić (11:8), ali su Brazilke uzvratile serijom i 5:1 na odmor otišle sa minimalnom prednošću.
Velika borba vodila se i u nastavku, a samo jednom Crna Gora je imala plus dva u 47. minutu kada je Katarina Bulataović zatresla mrežu Arenhart (19:17), saigračice iz Rostova. Međutim, Fakinelo i Roša su ponovo poravnale i sve do kraja igralo se gol za gol. Na minut i 34. do kraja Rodrigeš je dovela Brazilke u vođstvo (23:22), ali je na 65 sekundi Jauković nadmudrila odbranu rivala i nakon sjajnog solo prodora postigla gol za izjednačenje. Brazil je imao poslednji napad, ali je udarac Roše sa krila zaustavila Rajčić i slavlje izabranica Pera Johansona je moglo da počne, jer je cilj ostvaren.
Već danas „crvene” se sele u Magdeburg, gdje ih sjutra očekuje duel osmine finala sa Srbijom. Do sada su ove selekcije sastajale tri puta na velikim takmičenjima – Crna Gora je pobijedila u polufinalu EP 2012. u Beogradu sa 27:26, a potom i dvije godine kasnije u grupnoj fazi kontinentalne smotre održane u Hrvatskoj i Mađarskoj - 22:19, dok je na SP u Danskoj 2015. bilo neriješeno – 28:28. Uoči Mundijala u Njemačkoj, odigrale su i dva kontrolna duela u Baru – prvi je pripao Crnoj Gori (36:26), a u drugom su se Srpkinje revanširale i slavile 31:25. D.K.