Masa: Neeee!
– A kako treba?
Masa: U kartonskOJ kutiJI!

*****

Na takmičenju u bacanju čekića u dalj veliko iznenađenje – Crnogorac bacio najdalje!
– Kako ste uspjeli da postignete ovaj rekord?
– Alat, što dalje od mene!

Sport - datum: 2018-01-14 UBJEDLJIVIM PORAZOM OD NJEMAČKE NAJBOLJI RUKOMETAŠI CRNE GORE ZAPOČELI NASTUP NA EVROPSKOM PRVENSTVU U HRVATSKOJ
Šampion prejak za „crvene” Njemačka - Crna Gora 32:19 (17:9)
-„Arena Zagreb“. Gledalaca: 8.000. Sudije: Pišon i Revere (Francuska). Sedmerci: Njemačka 6 (5), Crna Gora 3 (2). Isključenja: Njemačka 16, Crna Gora 8 minuta. Crveni karton: Janke (Njemačka) u 60. minutu (3X2).
NjEMAČKA: Hajneveter (tri odbrane), Volf (11 odbrana i sedmerac), Genshajmer 9 (5), Vincek 2, Rajhman 1, Pekler, Vajnhold 3, Rošek, Veber 3, Fet 1, Grecki, Hefner 2, Janke, Kin 3, Kolbaher 3, Druks 5.
CRNA GORA: Mijatović (pet odbrana i sedmerac), Mijušković (četiri odbrane), Čavor Lazović, Pejović, Marković 1, M. Vujović 1 (1), Radojević, Simović 1, S. Vujović 1, Ševaljević 1 (1), Božović 4, Lasica 1, Anđelić 2, Grbović, Lipovina 7.
Premijera rukometaša Crne Gore na Evropskom prvenstvu u Hrvatskoj bila je loša. Protiv aktuelnog šampiona Njemačke „crveni” nisu imali nikakvih šansi, bili su u podređenom položaju svih 60 minuta i pretrpjeli ubjedljiv poraz, ali ono što mora da zabrine selektora Dragana Đukića je izostanak najavljene borbe. Nije bilo ni energije ni želje, pa je Njemačka praktično sa pola gasa ostvarila ubjedljivu pobjedu i sa stilom započela odbranu trona. Izuzev Vladana Lipovine, koji je bio najefikasniji i postigao nekoliko efektnih golova, te donekle Miloša Božovića, protiv rivala koji je trebao da motiviše „crveni” su bili potpuno nemoćni. I sa takvim pristupom jasno je nemaju šta da traže ni u balkanskim duelima protiv Makedonije i Slovenije, iako će vjerovatno biti jači za golmana Nebojšu Simića, koji se oporavio od povrede i priključio ekipi u Zagrebu.
Svega 10 minuta „crveni” su bili u igri i imali minimalan zaostatak (4:3), a onda su „panceri” dodali gas, napravili seeriju 9:0 i u 22. minutu na semaforu je bilo 13:3. Bilo je jasno da je meč gotov i da „crveni” nemaju šta da traže, ali ni u nastavku nije bilo ništa bolje. Njemačka je igrala ozbiljno, u nekoliko navrata imala i plus 14, dok se sa druge strane izabranici Dragana Đukića nisu potrudili da poraz učine podnošljivijim. Razlika u klasi je očigledna, ali očekivao se bolji pristup meču, očekivala se borbenost koja je krasila reprezentaciju Crne Gore, ali ništa od toga nije viđeno sinoć u zagrebačkoj Areni.
- Bila je to odlična utakmica za nas, i da budem iskren, nismo očekivali da ćemo pobijediti s tako velikom razlikom budući da smo vidjeli neke sjajne nastupe Crne Gore – kazao je njemački reprezentaivac Vejn Grecki.
Lijevi bek Miloš Božović vjeruje da će ekipa u preostale dvije utakmice odigrati bolje.
- Najmlađa smo ekipa na ovom takmičenju, a oni su evropski prvaci. Igraju sjajnu obranu, imali su utakmicu pod kontrolom – izjavio je Božović.
Drugi meč Crna Gora igra sjutra protiv Makedonije, u 20.30 časova. D.K.

Đukić: Izgubili bez borbe

Selektor Crne Gore Dragan Đukić preuzeo je odgovornost zbog lošeg izdanja svojih pulena.
- Niko ne može oduzeti Njemcima to što imaju i to što jesu. Igrali su dobro, čvrsto, imali su raspoložene golmane. Međutim, mi smo izgubili gotovo bez borbe, to je utisak. U toj seriji 0:9 našim greškama smo dali Njemačkoj lake golove. Poslije toga nije bilo prave utakmice. Ostali smo dužni navijačima u Zagrebu i Crnoj Gori, svima koji nas vole. Osjećam se odgovornim zbog toga - rekao je Đukić.
On je najavio promjene u sastavu..
- I da smo odigrali najbolje što možemo, ne bismo dobili Njemačku. Ali, očekivali smo bolje, jači otpor... Ostaje nam da analiziramo, da vidimo gdje smo griješili i da igramo potpuno drugačije u nastavku. Svi smo svjesni toga, napraviću i promjene u sastavu. Utakmicu sa Makedonijom smo označili kao najvažniju i moramo da je odigramo drugačije nego ovu - kazao je Đukić.

Makedonija srušila Sloveniju

Drugi meč C grupe, balkanski derbi donio je sjajnu utakicu a nakon velike borbe Makedonija je iznenadila Sloveniju, slavila veliku pobjedu 25:24 i napravila veliki korak ka drugoj fazi. Dejan Manaskov sa osam i Kiril Lazarov sa sedam golova predvodili su Makedoniju, dok je Žiga Mlakar s četiri gola bio najefikasniji kod Slovenije.
U mečevima D grupe u Varaždinu, Španija je demolirala Češku sa 32:15, dok je Danska savladala Mađarsku sa 32:25.

Srbija bez Vujina do kraja EP

Rukometna reprezentacija Srbije u nastavku šampionata Evrope u Hrvatskoj igraće bez povrijeđenog Marka Vujina, saopštio je selektor Jovica Cvetković.
- Pored Stefana Vujića, koji je i tokom priprema imao problema sa povredom koljena i koji je neizvjestan za preostale dvije utakmice u grupi, koljeno je povrijedio i Vujin. Zato je malo igrao protiv Hrvatske i neće igrati do kraja EP - rekao je Cvetković. - Taktika je bila tako zamišljena da sačuvamo ekipu od velikog umora kako bi bili svježi protiv Švedske i Islanda. Imamo snagu i svježinu. Nadam se najboljem - dodao je Cvetković
Reprezentacija Srbije danas od 18.15 igra protiv Švedske.

Duvnjak propušta Island i Švedsku

Kapiten reprezentacije Hrvatske Domagoj Duvnjak zbog povrede lista desne noge koju je zadobio u utakmici protiv Srbije propustiće ostatak prvog kruga takmičenja.
– Duvnjak definitivno otpada za prvi krug takmičenja. Mi idemo dalje, imamo ambicije da ostvarimo naše planove na svakoj utakmici - kazao je Červar.
Duvnjaka će mijenjati Denis Buntić koji će se tako naći već u sastavu za utakmicu protiv Islanda.