Vlada napravila skandal, podaci uklonjeni sa sajta * I Mila terete za šverc potpisa * Rotvajler izujedao djevojčicu po glavi * Akcije A2A plaćaju sa 120 miliona Elektroprivrede * Vlada napravila skandal, podaci uklonjeni sa sajta * Kome smeta spomen ploča u Budvi?  * U potrazi za Bosnom u Njujorku

– Poslanički mandat neću da vratim. Nijesam poludio.

N/A

Sport - datum: 2018-04-25 LIGA ŠAMPIONA – SINOĆ ODIGRAN PRVI POLUFINALNI DUEL
„Faraon terorisao”, Klop spasio Rimljane Liverpul dominirao dok je Mohamed Salah dirigovao orkestrom. Klop ga izveo i Rimljanima poklonio nadu
O kakvo fudbalsko veče je priređeno sinoć na "Enfildu" u Liverpulu, veče kako samo zna da s vremena na vrijeme, a ove godine sve češće, da prirede fudbaleri Liverpula. Izdominirali su protiv Rome do 75. minuta, u polufinalu Lige šampiona i već bili viđeni u finalu Lige šampiona, ali onda se Roma izvukla iz kandži davitelja i sa dva pogotka vratila nadu da je u Rimu sve moguće. Klop je napravio kardinalnu grešku kada je „strašilo” u liku Mohameda Salaha izveo iz igre. Tada se Roma razigrala i...
Kako se i očekivalo, „zaratili” su Liverpul i Roma sinoć od prvog sudijskog zvižduka i kao u transu odigrali prvo poluvrijeme, naročito njegov drugi dio. Tada je domaćin natjerao Romu da se brani, ali i uspio da stigne do preimućstva. A mogla je Roma da se prva raduje da je Aleksandar Kolarov na isteku 17. minuta, umjesto prečke pogodio mrežu domaćina. Bio je to izvanredan, „lelujavi” šut sa preko 30 metara, Karius je nešto probao, ali bilo je to nedovoljno. No, sreća je bila na strani Liverpula, a onda su „redsi” dodali gas i satjerali "vučicu" u jazbinu svoga šesnaesterca.
Mane je promašivao već viđene pogotke u 29. i 34. minutu, kada je iz ofsajda i pogodio. No, sve je začinio Muhamed Salah u 36. i 45. minutu utakmice. Kod prvog pogotka utisak je da je sudija previdio prekršaj nad Džekom, negdje na sredini terena, lopta je došla do najboljeg igrača Primere ove sezone Muhameda Salaha a on sa 15-tak metara filigranski skinuo paučinu sa desnih rašlji gola Rimljana. A onda još jači pritisak, Lovren je, nakon kornera u 38. minutu drmao prečku, a bivši Romin fudbaler, sada Liverpulova uzdanica, Egipćanin Salah je, majstorski izigrao odbranu Rimljana i povisio na 2:0. A igrao se 45. minut. Osim „stidljivo” podignutih ruku i zahvalnosti Bogu nije se radovao potopu svojeg bivšeg kluba. Jeste svih šesdesetah hiljada prisutnih na „Enfild roudu”. Zasluženo!
Nastavak, ista priča. „Redsi„ su sabili Italijane u šesnaesterac i „raketirali”, a kada se Roma malo otvorila Salah je, nakon ofsajd pozicije, asistirao Maneu za lagano poentiranje za 3:0. Lopta je kliznula u donji desni ugao Alisonovog gola. Pa opet Salah, opet asistent! Isticao je 61. minut Egipćanin je „opjanio” rimsku odbranu, ubacio loptu na drugu stativu gdje je sačekao i gurnuo u mrežu Firmino. Nije se Jirgen Klop zadovoljio „četvorkom”, tražio je totalni potop gostiju, i stigao je u 69. minutu kada je Firmino, nakon kornera, „iz buketa”, udarcem glavom pronašao lopti put do mreže. Na semaforu je pisalo 5:0. E tada je Njemac bio zadovoljan. No, Rimljani su, nakon lošeg skoka Lovrena smanjili na 1:5. Igrao se 82. minut a strijelac je bio Edin Džeko. Tri minuta kasnije iz penala nadu za "vrući Rim Vučici" vratio je Peroti iz opravdano dosuđenog penala.
Činilo se da je Liverpul siguran, ali Roma je bila otpisana i nakon Barselone pa je napravila čudo. Može li se ono ponoviti još jednom? Roma je bila izgubljena sve do Klopove greške, kada je u 75. minutu zamijenio Salaha. Ipak, ima nade za Romu u revanšu koji se igra iduće srijede u Rimu.

Akteri
Liverpul – Roma 5:2 (2:0)
Stadion: „Enfild roud” u Liverpulu.
Sudija: Feliks Brih (Njemačka).
Strelci: Salah u 36. i 45. Mane u 55., Firmino u 62. i 69. minut (Liverpul).- Džeko 81. i Peroti iz jedanaesterca u 85. minutu (Roma)
Žuti kartoni: Aleksandr-Arnols, Lovren, Handerson (Liverpul) – Žesus, Facio (Roma).
LIVERPUL: Karius, Robertson, Van Dajk, Lovren, Aleksandr-Arnols, Milner, Henderson, Okslejd-Čemberlejn, Salah (75. Inis), Mane, Firmino.
ROMA: Alison, Kolarov, Žesus (Peroti), Manolas, Facio, Florenci, Strotman, De Rosi (Gonolis), Naingolan, Under (46. Šik), Džeko.

Kralj u Minhenu
Prvi polufinalni duel večeras u Minhenu igraju velikani Bajern i aktuelni kontinentalni prvak Real iz Madrida. Očekuje se spektakularan fudbal u „finalu prije finala” na „Alianc Areni” i revija velikih svjetskih fudbalskih zvijezda. Sa jedne strane Roberta Levandovskog, Frenka Riberija, Tomasa Milera, Arjena Robena … a sa druge strane fenomenalnog Kristijana Ronalda, Gereta Bejla, Marsela i drugova, koji imaju cilj da prvi put u istorili treći put zaredom osvoje Ligu šampiona. Bavarcima je to pošlo za rukom 70-ih, prošlog vijeka, ali se tada igrao Kup šampiona, u potpuno drugačijem formatu. Ovo je prilika Njemaca za revanš, pošto je prošle sezone španski „kraljevski klub” slavio u četvrtfinalu LŠ ukupnim rezultatom 6:3 i nakon blistave partije Ronalda, eliminisao velikog rivala.