Danilu Popoviću trebalo isplatiti četiri miliona, iako nije bio u poslu * Razgovori počinju ove nedjelje, mandatar prvo sa liderima DF-a * Radonjić čuvar DPS tajni * Zbog korone bez posla ostalo 7.896 građana * Jamoa domaćinu donio remi * Članstvo za pet godina ako bude borbe protiv mafije * Skupština da preispita poslove „Plantaža”
  Izdanje: 28-09-2020

Dritan Abazović, lider pokreta URA:
EU će u nama imati snažnog partnera na duže staze

Baba: „Sine, ne želim u starački dom!„
„Eee, ni ja nisam želio u obdanište, pa ipak ste me vodili”, reče on.

Izašao mladić u diskoteku s visokom djevojkom i pita je: - Koliko si visoka? - 185 cm. A ti? - I ja isto, ali ne znam šta mi je danas.

Sport ZETA I PODGORICA U DERBIJU KOLA IGRALI NERIJEŠENO
Sa meča u Golubovcima Jamoa domaćinu donio remi Lider od 71. minuta vodio golom Vujovića sa bijele tačke, četiri minuta prije kraja efektnim pogotkom izjednačio internacionalac iz Gane
Derbi na Trešnjici okončan je bez pobjednika. Zeta i Podgorica igrali su neriješeno 1:1. U više borbenoj nego kvalitetnoj utakmici, podjela bodova je možda i najrealniji ishod ove utakmice.

-Pred kraj poluvremena dobili smo crveni karton, što je dosta uticalo na igru. Ipak, u drugom poluvremenu smo bili maksimalno disciplinovani i odgovorni, a vrlo je teško igrati sa igračem manje cijelo poluvrijeme. Uprkos tome, nijesmo im dozvolili mnogo šansi, a uspjeli smo da postignemo pogodak. Primili smo gol pred kraj, ali ne možemo da budemo nezadovoljni s obzirom na to kako se razvijala situacija na terenu - rekao je nakon meča Milorad Peković, strateg Podgorice.

U prvom poluvremenu viđena je slaba igra, nije upućen nijedan udarac u okvir gola, a sve se svodilo na pokušaje. Dva takva imao je domaćin. Najprije u šestom minutu, kada je nakon centaršuta Kalezića, loptu ispred Vukčevića u korner izbacio Suzuki. Dvanaest minuta kasnije, Lazar Lambulić je izveo prekid, ali se Ceklić nije najbolje snašao ispred gola Ivezića. S druge strane, Podgorica je jednom probala da nešto više uradi. Sa skoro 30 metara najbolji strijelac lige Šaleta Kordić probao je da iznenadi Zorana Akovića, ali je lopta završila iznad prečke. Gosti iz Donje Gorice su u samom finiš prvog poluvremena ostalo sa igračem manje. Japanac Keita Suzuki je samo samo sedam minuta dobio dva žuta, a onda po automatizmu i crveni karton.

Nastavak je domaćin otvorio angažovanije, a u 58. minutu je mogao do prednosti. Kalezić je izveo korner, Ceklić je zahvatio loptu glavom i uputio je ka golu. Međutim, Kordić je uspio da je izbije i sačuva svoju mrežu. Ali, iako brojčano slabija na terenu, Podgorica je tražila šansu i imala je četiri minuta kasnije. Jovanović je izveo udarac iz ugla, Kordić kratko „zakačio“ loptu glavom i proslijedio je do Đajića. Štoper žutih našao se sam na pet metara od gola, ali je šutirao jako slabo i prebacio okvir gola. A onda u 71. minutu penal za goste. Mladi Nikola Ukšanović je povukao kontru, dao je loptu za Kordića, koji se oslobodio svog čuvara i ušao u kazneni prostor. Srušio je ga je Aković, a sudija Ćupić pokazao na bijelu tačku. Sa 11 metara siguran je bio Jovan Vujović – 0:1. Krenula je Zeta nakon toga angažovanije i u 86. minutu stigla do izjednačenja.Jamoa je primio loptu na dvadesetak metara od gola gostiju, upitio odličan udarac i matirao golmana Ivezića za konačnih 1:1.

-Vjetar u leđa nam je bio crveni karton Podgorice, ali to je ekipa koja je znala što hoće, znalački se branila i čekala šansu iz kontri. Dočekala ju je u jednoj situaciji poslije niza naših grešaka, ali na kraju smo trud i želju naplatili pogotkom Jamoe - rekao je Dejan Roganović, trener Zete.

Zeta – Podgorica 1:1 (0:0)
Stadion: „Trešnjica“. Igrano bez prisustva gledalaca. Sudija: Marko Ćupić (Podgorica). Pomoćnici: Vladan Todorović (Nikšić) i Goran Šućur (Nikšić). Strijelac: Jamoa u 86. za Zetu, a Vujović u 71. minutu iz jedanaesterca za Podgoricu. Žuti kartoni: Simović, Aković (Zeta), Kaluđerović, Sukuzi (Podgorica). Crveni karton: Suzuki (Podgorica) u 42. minutu.

ZETA: Aković, Tuzović, Ceklić, Simović, Milić, Milojko, L. Lambulić (od 56. Krstović), Nijaveđi, Vukčević (od 71. Jamoa), Kalezić, Mi. Lambulić.

PODGORICA: Ivezić, Đajić, Marjanović, Živković (od 60. Ukšanović), Kaluđerović (od 78. Tripković), Vujović (od 78. Nikolić), Sentoku, Suzuki, Maraš (od 46. Čavor), Jovanović, Kordić (od 84. Sekulić).