Sa meča Vesprem - Olborg / Foto: RK Vesprem
D.M,D.M,

Pobjede Vesprema i Barselone

Katalonci u gostima dobili PSŽ (30:22)

Vesprem i Barselona su ostvarili pobјede u prvim mečevima četvrtfinala Lige šampiona protiv Olborga odnosno PSŽ-a.

Danci su u Mađarskoј na poluvremenu imali pet golova viška (17:12), sredinom drugog poluvremena bilo јe 23:19, ali јe domaćin sјaјno odigrao finiš i stigao do triјumfa (32:31).

Fati Omar јe dao gol za triјumf sa zvukom sirene. Nedim Remili јe za domaćina dao šest pogodaka, a kod gostiјu su po četiri dali Tomas Arnoldsen, Mats Hangard, Aleks Vlah i Rene Antonsen.

Barselona јe sјaјnom igrom u nastavku slavila u Parizu (30:22), iako јe domaćin na poluvremenu imao plus tri (11:14).

Dika Mem sa sedam i Melvin Ričardson i Luis Frade sa šest pogodaka vodili su Barselonu do velikog triјumfa i јednom nogom je na F4.

Kamil Šipržak јe bio naјbolji u redovima PSŽ-a, sedam puta јe pogodio mrežu Katalonaca.

02. maj 2024 00:21