Naručio tri ubistva, pa otvorio firmu u Kotoru * Demos i URA ne prekidaju bojkot * Nabavili auto za ubice * Baranin spremao likvidaciju * Naručio tri ubistva, pa otvorio firmu u Kotoru * Pismo i nebeski poštari * Ovce
  Izdanje: 21-09-2017

Slaven Radunović, poslanik Demokratskog fronta :
Da li kolege iz opozicije i dalje smatraju da je sve ovo farsa dogovorena između DF-a i DPS-a? Mislite li da hapsimo svoju djecu da bismo podigli rejting?

Mujo došao na pecanje, postavio štapove i sjeo, kad nakon pola sata prolazi neki lik, stane i gleda. Nakon par minuta upita Muju:
- Već se dugo baviite pecanjem?
Mujo klimne:
- Ja, des’ god’na...
Tip ne odustaje:
- I nije vam dosadno sjediti ovako sam kraj rijeke?
Mujo odmahne glavom:
- Jok, bolan... uvijek se nađe neka b’dala s glupim pitanjima..

Nose Mujo i Haso akumulator od kamiona na punjenje. Mujo razmišlja naglas:
- Jest’ težak ovaj akumulator bolan, ruke mi otpadoše. Što će tek biti kad se napuni!

Sport - datum: 2017-09-20 KADETSKA LIGA CRNE GORE – 6. KOLO
Novi trijumf Budućnosti „Plavi“ nastavili seriju
Budućnost – Mladost Lješkopolje 7:0 (5:0)
Teren Budućnosti na Starom aerodromu. Gledalaca: 50. Sudija: Branko Odalović (Nikšić). Strijelci: Bojović u 13, 29. i 36, Krivokapić u 22. i 26, Ukšanović u 53. i Račić u 66. minutu.
BUDUĆNOST: Radulović, Bojović (od 46. Božović), Mrvaljević (od 46. Ukšanović), Osmanović (od 46. Stijepović), Đurović, Račić, Nikočević, Krivokapić (od 46. Bulatović), Prelević, Milić, Vukotić (od 46. Kovačević).
MLADOST LjEŠKOPOLjE: Ivanović (od 46. Vujisić), Kašćelan, Mugoša (od 51. Šćekić), Đukanović, Zejak (od 55. Kljajević), Radenović, Šćepanović (od 46. Pavlićević), Lj. Pejović, Stanišić (od 54. Lakić), Vujačić, M. Pejović.
Kadeti Budućnosti nastavili seriju pobjeda. „Plavi“ su upisali šesti uzastopni trijumf, ovoga puta su slavili protiv Mladosti iz Lješkopolja sa ubjedljivih 7:0. Domaći su bodove obezbijedili već nakon 40 minuta igre kada su imali pet golova prednosti...

Dečić – Kom Eurozoks 0:2 (0:0)
Pomoćni teren stadiona „Tuško polje“. Gledalaca: 30. Sudija: Vladimir Miranović (Podgorica). Strijelci: Radenović u 51. i Tadić u 80+4. minutu.
DEČIĆ: Krnić, Pepeljak, Krkanović, Đeljević (od 78. Dizdarević), Ljuljđuraj (od 78. Vlahović), Knežević, Hakšabanović, Ramović, Kruševci, Beganaj (od 78. Lukačević), Koćić (od 83. Gojčaj).
KOM EUROZOKS: Mirković, Bulatović, Marović, Đurić (od 80+2. Boričić), Drašković (od 68. Ivanović), Vlahović (od 78. Mešter), Rajković, Radenović, Vukčević (od 56. Tadić), Savović (od 58. Marković), Božović.
Kom Eurozoks je upisao još jednu pobjedu. Na gostovanju u Tuzima, Zlatičani su slavili sa 2:0, golovima koje su postigli Veljko Radenović i Petar Tadić. D.P.

Sutjeska – Otrant 6:0 (2:0)
Stadion: kraj Bistrice. Gledalaca: oko 100. Sudija: Miloš Adamović (Podgorica). Strijelci: Janjić u 5, Mirković u 27, Lješković u 68, Bulajić u 78. i 80.+3. i Šofranac u 80. minutu.
SUTJESKA: R. Dubljević, Janjić, Babić (Vuković), Đukanović, Mirković, B. Dubljević (Kostić), Bojović (Bulajić), Radojević, Pajović (B. Dubljević), Lješković, Milović.
OTRANT: Popović, Ljamović, Osmanović, Ficik, Lolović, R. Kurtović, Kalezić, Gojnić, Đeka (Hota), D. Kurtović, Lukić, Tafić.
Ubjedljiva i očekivana pobjeda kadeta Sutjeska. Sve je praktično bilo u znaku domaćina, da bi na kraju pola tuceta golova završili u mreži Ulcinjana.
B.K.

Zeta – Bokelj 1:0 (0:0)
Pomoćni teren stadiona „Trešnjica“. Gledalaca: 50. Sudija: Miloš Knežević (Podgorica). Strijelac: Bečić u 71. minutu.
ZETA: Grbavčević, Bečić (od 80+1. Batrović), Popović, Krstović, Pejović, Tripunović, Zlatičanin (od 59. Bjelobrković), Pajović (od 8. Kukuličić), Peruničić, Peličić (od 70. Radović), Šćekić (od 55. Šuškavčević).
BOKELj: Krivokapić, Kankaraš, Vorfaj (od 79. Sklender), Čavor, Perović (od 79. Sindik), Knežević, Kašćelan (od 72. Sužnjević), Bojković, Kaženegra, Glavan, Ivović.
Zeta je upisala treću prvenstvenu pobjedu. Na „Trešnjici“ su kao domaćini sa 1:0 savladali Bokelj, a gol vrijedan tri boda postigao je Danijel Bečić, devet minuta prije kraja susreta.

Grbalj – Iskra 3:2 (2:1)
Stadion: Grblja. Gledalaca: 50. Sudija: Mihailo Milošević (Cetinje). Strijelci: Stešević u 13, Pribilović u 37. i Gluščević u 58. za Grbalj, a Šaletić u 8. i 70. minutu za Iskru. Žuti kartoni: Krstović (Grbalj), Jadžić (Iskra).
GRBALj: Kovačević, Drobnjak, Peričić, Glušević (od 80+5. Mršulja), Pribilović, Kovinić (od 78. Uskoković), Ćosić, Krstović, Stešević (od 66. Krivokapić), Penda (od 76. Šušić), Bogetić.
ISKRA: Vuljaj, Dragićević, D. Radulović, L. Radulović, Vuković, Jadžić, Kolundžić, Vučinić (od 46. A. Radulović), Bojat, Šaletić, Kovačević (od 58. Gajić).
„Trikolori“ su kao domaćini savladali Iskru sa 3:2 i tako na svoj konto upisali drugi trijumf u prvenstvu. Stešević, Pribilović i Gluščević bili su strijelci za Grbalj, dok je oba gola za Danilovgrađane postigao Đorđe Šaletić, trenutno prvi strijelac lige.

Mladost – Mornar 1:1 (0:0)
Pomoćni teren Mladosti. Gledalaca: 100. Sudija: Jovica Bojović (Nikšić). Strijelci: Rakočević u 54. za Mladost, a Đurašković u 49. minutu za Mornar. Žuti kartoni: Karastanović, Martinović (Mornar).
MLADOST: Joksimović, Ćatović, Kalezić, Rakočević, Turković (od 81. Vasecki), Vujović (od 46. Maksimović, od 74. Milatović), Gašević, Bulatović, Stanišić (od 46. Popović), Šćepanovićž, Adžić.
MORNAR: Begzić, Duraković, Medojević (od 77. Martinović), Dragojević, Jovanović, Brežanin, Đurašković (od 80+4 Sinanović), Vukić, Karastanović (od 68. Mekić), Perović (od 80. Martinović), Milošev.
Mladost i Mornar osvojili su po bod na Starom aerodromu. Gosti iz Bara su u 49. minutu poveli pogotkom Luke Đuraškovića, a samo pet minuta kasnije izjednačio je Lazar Rakočević.

Petrovac – Igalo 0:2 (0:1)
Stadion: „Lugovi“. Gledalaca: 20. Sudija: Luka Radulović (Budva). Strijelci: Perović u 16. i Radmilović u 75. minutu. Žuti kartoni: Dervišević, Trifunović (Petrovac), Dajević, Kovačević (Igalo).
PETROVAC: Boljević (od 51. Radulović), Đukanović, Perović, Dervišević, Joković (od 75. Bojanović), Rajković, Jošanović (od 51. Stevović), Kažić (od 81. Vukčević), Aleksić, Stijepović (od 75. Šipčić), Trifunović.
IGALO: Vujović (od 51. Lepetić), Dajević (od 76. Rističević), Perović, Đ. Andrijašević, M. Andrijašević (od 51. Radmilović), Kovačević, Lazović, Kuburović (od 51. Kosać), Dabović, Vasiljević, Vujičić.
Igalo je na „Lugovima“ u primorskom derbiju sa 2:0 savladalo ekipu Petrovca. Gosti su do prednosti došli u 16. minutu golom Miloša Perovića, a konačan rezultat je u finišu susreta postavio „rezervista“ Igor Radmilović.

Rudar – Berane 1:2 (1:1)
Stadion: pod Golubinjom. Gledalaca: 50. Sudija: Vukić Femić (Bijelo Polje), Strijelci: Pupović u 21. za Rudar, a Šunjević u 20. i Simonović u 68. minutu za Berane. Žuti kartoni: Starovlah (Rudar), Simonović, Janković (Berane). Crveni karton: Simonović (Berane) u 80. minutu.
RUDAR: Knežević, Ciguljin, Pupović, Dragaš (od 79. Golubović), Raonić, Krstonijević (od 63. Palibrk), Bajčetić, Vlaović, Damjanović, Vojinović, Starovlah.
BERANE: Aković, Bulić, Lazović, Marsenić, Simonović, Janković, Tiganj (od 67. Stojanović), Vešović (od 77. Uković), Šunjević, Lekić, Pešić.
U derbiju sjevera Beranci su bili bolji i pod Golubinjom osvojili kompletan plijen.M.P.

Rezultati 6. kola: Budućnost – Mladost Lješkopolje 7:0, Grbalj – Iskra 3:2, Sutjeska – Otrant Olimpik 6:0, Dečić – Kom Eurozoks 0:2, Mladost – Mornar 1:1, Petrovac – Igalo 0:2, Rudar – Berane 1:2, Zeta – Bokelj 1:0.
1. Budućnost 6 6 0 0 22:1 18
2. Mladost 6 4 2 0 17:5 14
3. Kom Eurozoks 6 4 1 1 9:5 13
4. Berane 6 4 1 1 8:6 13
5. Sutjeska 6 3 1 2 16:6 10
6. Igalo 6 3 1 2 10:7 10
7. Mornar 6 2 3 1 6:3 9
8. Rudar 6 2 3 1 9:7 9