Mnogo je urađeno za poslednju 21 godinu, nesporno uz sijaset grešaka na polju vladavine prava, ljudskih prava i sloboda, a i ekonomskih promašaja.

Mujo i Haso zasjeli u kafanu, pa nakon par rakijica krene razgovor o ženama. Haso se žali na svoju Habibu, kad će Mujo:
Haso ga zbunjeno pogleda:
– Šta će ti topla voda?
– Pa neću valjda suđe prati
u hladnoj?

Sport - datum: 2019-03-18 PETROVAC U FINIŠU SPAŠAVAO POBJEDU Miloš Kalezić stavio tačku
U uzbudljivom meču sa dosta preokreta, domaći su uspjeli da dođu do trijumfa. Iako su „nebeskoplavi” imali veliku rezultatsku prednost u prvih 45 minuta, ali i brojčanu nakon isključenja golmana Kuča u 18. minutu, umalo da ih uspavanka u drugom poluvremenu nije koštala trijumfa.
– Odlično smo otvorili utakmicu i poveli 2:0, ali se još jednom pokazalo staro fudbalsko pravilo da je taj rezultat najopasniji. Ipak, na kraju smo stigli do zasluženog trijumfa i velika tri boda. Rudar se pokazao kao dobra ekipa. Rezultati današnjih utakmica nama svakako odgovaraju – istakao je Miloš Kalezić, najzaslužniji igrač za trijumf domaćih.
Prvu priliku imao je Jamamoto u 13. minutu, ali je njegov udarac završio pored gola. Uzvratio je Milija Golubović minut kasnije, ali ni on nije imao sreće, jer je lopta pogodila stativu. Domaći navijači radovali su se u 20. minutu golu Halila Muharemovića, kojem je prethodio potpuno nepotreban izlazak van šesnaesterca golmana Adisa Kuča i prekršaj nad Pjeterom Ljuljđurajem. Sudija Jovan Kaluđerović je Kuču pokazao crveni karton, pa je na gol stao Bogoslav Lučić. U nastavku, akcije slobodan udarac sa 17 metara izveo je Miloš Kalezić, golman Lučić je odbio loptu, a pritrčao je Muharemović i poslao je iza njegovih leđa u mrežu. Deset minuta kasnije Kalezić je sa 25 metara, takođe iz slobodnog udraca, uputio snažan i precizan šut, koji je završio u mrežu Lučića za vođstvo od 2:0.
U drugom poluvremenu domaći igrači Benjamin Kacić i Jamamoto nisu iskoristili prilike u 54. i 55. minutu. Uslijedila je uspavanka Petrovčana, koju su gosti iskoritili. U 72. minutu Luka Medigović je startovao nad Markom Vukovićem u šesnaestercu, a sudija Kaluđerović dosudio je jedanaesterac, koji je u gol pretvorio Vuković. Rezervista Velizar Janketić se u 78. minutu našao u idealnoj prilici sa metar-dva razdaljine od gola Lučića, ali je njegov udarac glavom završio na stativi. I kako to obično biva u fudbalu, domaći su nakon samo tri minuta kažnjeni. Đalović je iskoristio neodlučnost odbrane i pogodio mrežu Stefana Popovića za 2:2. Kao da su se domaći igrači tek tada probudili, krenuli su ka golu Pljevaljaka i kada se čekao kraj, Kalezić je namjestio loptu na 17 metara od gola gostiju, odlično šutirao i pogodio za slavlje „nebeskoplavih”.
– Čestitke Petrovčanima na zasluženom trijumfu. Ovo su utakmice koje vraćaju publiku na stadione. Žao mi je zbog poraza, jer su momci pružili maksimum u drugom poluvremenu i uspjeli da uhvate rezultatski priključak. Nas je crveni karton izuzetno poremetio. Stigli smo do egala, ali nas je nesmotrenost u finišu koštala boda – rekao je Nenad Vukčević, strateg Pljevljaka.D.S.

Petrovac – Rudar 3:2 (2:0)

Stadion: pod Malim brdom. Gledalaca: 300. Sudija: Jovan Kaluđerović (Cetinje) – 2. Pomoćnici: Miodrag Brajović (Podgorica) – 2 i Nikola Vujović (Bar) – 2. Strijelci: Muharemović u 20. i Kalezić u 30. i 90. za Petrovac, a Vuković u 78. jedanaesterca i Đalović u 81. minutu za Rudar. Žuti kartoni: Marković, Tačibana (Petrovac), Mećinović (Rudar). Crveni kartoni: Kuč (Rudar) u 18. minutu.
PETROVAC: Popović 1, Kacić 1,5, Marković 1,5 (od 55. Đurđević), Mikijelj 1,5, Medigović 1, Jamamoto 1, Kajević 1,5, Tačibana 1,5, Kalezić 2,5, Muharemović 1 (od 65. Janketić–), Ljuljđuraj 1 (od 59. Vučinić).
RUDAR: Kuč 0,5, Ražnatović 1, Mećinović 1, Vuković 1,5, Simović 1 (od 71. Sopo), Marković 1, Kartal 1,5, Racković – (od 20. Lučić 0,5), Golubović 1,5 (od 82. Zečević–), Kođo 1,5, Đalović 1,5.
Igrač utakmice: Miloš Kalezić (Petrovac) – 2,5.