Dnevna štampa Marketing Redakcija Kontakt
Branova žena ostala bez imovine od 460 hiljada * Za pobjedu u prvom krugu potrebno 160.000 glasova * Trećina prijava ostala neriješena * Tuže penzionere za dug sindikata * Branova žena ostala bez imovine od 460 hiljada * Pepeo i prašina * Kulturni rat za kontrolu oružja
ISSN 1800-6299
  Izdanje: 08-04-2018

Porudzbenica
Rubrike
Pogledajte

Strip Dana

Strip

Riječ Dana
Amfilohije, mitropolit crnogorsko-primorski:
– Gubljenje smisla života je najopasnija bolest.

Vic Dana :)

- Dobar dan, koliko košta ova sprava za mučenje?
- Gospodine, to Vam je burma!


Što radi babaroga prije spavanja?
Pogleda pod krevet da provjeri da nema Čak Norisa.

Što radi medvjed kad sretne Čak Norisa?
Legne i pravi se mrtav.

Zašto je Čak Noris najjači?
Zato što vježba dva dana dnevno.

Čak Noris može istovremeno, jednim prstom pritisnuti Ctrl+Alt+Del.

Čak Noris može po bojama sortirati crne olovke.

Kad je Bel izmislio telefon, već je imao dva propuštena poziva od Čaka Norisa.

Čak Noris ne može disati pod vodom, ali to svejedno radi.


Mujo je uspio osvoji Fatu nakon dugog nagovaranja, pa je povede u šetnju parkom. Zamisli se nešto Mujo, pa je pita:
- Jel’, bona, jesi’l ti ‘odala s nekim prije mene?







Arhiva
Dan:
Mjesec:
God:

Razno
Uclani se

Drustvo PREDSTAVNICI ZAKONODAVNE VLASTI IGNORISALI ZAKONSKE ROKOVE I NIJESU ISPOŠTOVALI ODLUKE ASK U SLUČAJU DIJELA ČLANOVA SAVJETA RTCG
Zgrada Skupštine Crne Gore Skupštini prijeti kazna do 20.000 Kaznenim odredbama Zakona o sprečavanju korupcije predviđene su novčane kazne od 1.000 do 20.000 eura za pravna lica koja u roku od 60 dana ne obavijeste ASK o mjerama preduzetim povodom njene odluke kojom je utvrđeno da je javni funkcioner povrijedio odredbe ovog zakona
Dan - novi portal
Skupština Crne Gore već tri mjeseca ne odgovara Agenciji za sprečavanje korupcije (ASK) šta je preduzela po njihovim odlukama kojim je utvrđeno da četiri člana Savjeta Radio-televizije Crne Gore (RTCG) nijesu podnosila izvještaje o prihodima i imovini kao javni funkcioneri. Parlament je po zakonu to trebalo da uradi najkasnije do početka januara, a što do dan-danas nije učinjeno, zbog čega može platiti novčanu kaznu do 20.000 eura.
Agencija za sprečavanje korupcije je još 20. oktobra prošle godine donijela odluke kojim je utvrđeno da su članovi Savjeta RTCG, za koje cijeni da su javni funkcioneri, prekršili Zakon o sprečavanju korupcije jer u zakonski predviđenom roku nijesu podnosili izvještaje o prihodima i imovini. ASK je kršenje zakona utvrdila kod članova Savjeta Vladimira Pavićevića, Mima Draškovića, Dragane Tripković i Perka Vukotića. Oni su nepodnošenje izvještaja za 2016. godinu obrazložili time da nijesu znali da su na to obavezni. Nakon postupka pred ASK, svi su podnijeli izvještaje o imovini.
Prema članu 42 Zakona o sprečavanju korupcije, povreda odredaba ovog propisa koje se odnose na sprečavanje sukoba interesa u vršenju javnih funkcija, ograničenja u vršenju javnih funkcija, poklone, sponzorstva i donacije i izvještaje o prihodima i imovini javnih funkcionera, kao i posebnih zakona kojima su utvrđene nadležnosti Agencije, konačnom, odnosno pravosnažnom odlukom smatraće se nesavjesnim vršenjem javne funkcije. O tome Agencija obavještava organ vlasti u kojem javni funkcioner vrši javnu funkciju i organ nadležan za izbor, imenovanje, odnosno postavljenje javnog funkcionera radi pokretanja postupka razrješenja, suspenzije ili izricanja disciplinske mjere.
–Organ vlasti dužan je da o preduzetim mjerama povodom odluke Agencije kojom je utvrđeno da je javni funkcioner povrijedio odredbe ovog zakona koje se odnose na sprečavanje sukoba interesa u vršenju javnih funkcija, ograničenja u vršenju javnih funkcija, poklone, sponzorstva i donacije i izvještaje o prihodima i imovini javnih funkcionera, kao i posebnih zakona kojima su utvrđene nadležnosti Agencije obavijesti Agenciju u roku od 60 dana od dana prijema te odluke, uz pisano obrazloženje – predviđeno je zakonom.
Administrativni odbor, kao radno tijelo Skupštine koje predlaže imenovanje članova Savjeta RTCG, konsatovao je na sjednici održanoj 3. novembra da su se upoznali sa odlukama ASK u slučaju Pavićevića, Draškovića, Tripkovićeve i Vukotića. Pored upoznavanja sa odlukama, nije poznato da su članovi Administrativnog odbora uradili išta više po tom pitanju.
Predstavnici parlamentarne većine u Administrativnom odboru su u efiksanoj proceduri pokrenuli postupke razrješenja članova Savjeta RTCG Gorana Đurovića i Nikole Vukčevića i člana Savjeta AEM Darka Ivanovića. Tada je brza reakcija Administrativnog odbora obrazlagana potrebom poštovanja zakonskih rokova u kojima moraju obavijestiti ASK šta su uradili.
Rad Administrativnog odbora zbog razrješenja ovih članova u javnosti je ocijenjen kao selektivan, posebno što to tijelo nikada nije reagovalo kada su u pitanju sumnje u konflikt interesa i kršenje zakona od strane najviših državnih funkcionera. ASK je odluke o Pavićeviću, Draškoviću, Tripkovićevoj i Vukotiću donijela 20. oktobra, samo 10 dana poslije odluke za Vukčevića, za kojeg je procedura razrješenja već okončana. Odluke o Đuroviću i Ivanoviću donijete su krajem septembra, a i oni su u međuvremenu razriješeni.
Kaznenim odredbama Zakona o sprečavanju korupcije predviđene su novčane kazne od 1.000 do 20.000 eura za pravna lica koja u roku od 60 dana ne obavijesti ASK o mjerama preduzetim povodom njene odluke kojom je utvrđeno da je javni funkcioner povrijedio odredbe ovog zakona koje se odnose na sprečavanje sukoba interesa u vršenju javnih funkcija, ograničenja u vršenju javnih funkcija, poklone, sponzorstva i donacije i izvještaje o prihodima i imovini javnih funkcionera.
Ni iz Skupštine ni iz ASK nijesu odgovarali na pitanja „Dana“ da li je parlament ispoštovao zakonski rok u ovom slučaju i šta je urađeno ako to nije učinio.
A.O.


Škrelja: Procedure su u toku

Predsjednik Administrativnog odbora Luiđ Škrelja kazao je za „Dan“ da je javnost kada su u pitanju članovi Savjeta RTCG od početka do kraja bila obaviještena „ko je u sukobu interesa”. Na pitanje da li su istekli rokovi u okviru kojih su ASK morali da upoznaju sa mjerama preduzetom u slučaju četiri člana Savjeta koji nijesu podnosili izvještaje, Škrelja je odgovorio da su od tada počeli rokove.
– Samo treba terminologija, tehnički da se to uredi, da se zakaže sjednica i završi. Znate dobro da je Skupština tri mjeseca bila na odmoru – januar i februar. Sada ulazimo u redovno zasjedanje. Sada su predsjednički izbori, nema Skupštine. U aprilu mislim da je neće biti nikako. Ali procedure u toku – naveo je Škrelja.

Komentari

Komentari se objavljuju sa zadrškom.

Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijedjanje i klevetanje. Nedozvoljen sadržaj neće biti objavljen.

Prijavite neprikladan komentar našem MODERATORU.

Ukoliko smatrate da se u ovom članku krši Kodeks novinara, prijavite našem Ombudsmanu.

Uslovi korišćenja

Svako neovlašćeno korišćenje sadržaja štampanog i on-line izdanja Dana kažnjivo je i vlasnik prava shodno Zakonu o autorskim i srodnim pravima ima pravo na zaštitu od istog, kao i na naknadu štete prouzrokovane takvim radnjama. Zabranjeno je svako objavljivanje, modifikovanje, kopiranje, štampanje, reprodukovanje, distribuiranje ili na drugi način javno prikazivanje podataka, tekstova, fotografija i informacija iz naših izdanja, bez pisane saglasnosti Jumedia Mont doo.

MARKETING
loading...
Dan - novi portal
Predaja pomena on-line

Najčitanije danas

INFO

Cjenovnik i pravila o medijskom predstavljanju u toku kampanje za izbore za odbornike u SO Herceg Novi koji će biti održani 9. maja 2021.godine.

Pravila lokalni
Jumedia Mont d.o.o.

Cjenovnik - Radio D

Pravila o medijskom predstavljanju

Pravila lokalni
M.D.COMPANY d.o.o.

Cjenovnik - Radio D+

INFO

Zaštitnika prava čitalaca Dan-a

OMBUDSMAN

kontakt:

ombudsman@dan.co.me

fax:

+382 20 481 505

Pogledajte POSLOVNIK

Pratite rad OMBUDSMANA

Pogledajte IZVJEŠTAJE

Karikatura DAN-a
Karikatura
Pogledaj sve karikature >>>

Najčitanije - 7 dana


 

Prognoza dana

 



 

Developed by Beli&Boris - (c) 2005 "Dan"