Sa mnom mogu raditi šta hoće, dušu mi ne mogu uzeti * Odbornik DPS-a napao aktiviste Demokrata * Katnić pocijepao dokaze BIA * Za sporno zapošljavanje preko šest miliona * Sa mnom mogu raditi šta hoće, dušu mi ne mogu uzeti * Bijela vrana * Uvozili smo Albance
  Izdanje: 23-11-2017

Hazbija Kalač, predsjednik Bošnjačke demokratske:
– Bošnjačka stranka postala je klasični biro rada i izgubila je političko dostojanstvo.

Na prednjem sjedištu sjedi čovjek i pored njega na suvozačevom mjestu sjedi plišana igračka medvjed. Policajac zaustavlja čovjeka i pita ga:
- Da li znate da nije dozvoljeno držanje medvjeda na prednjem sjedištu?
Čovek mu odgovara:
- Ali to je plišani medvjed.
Policajac:
- Rasa nije bitna!

Momak gleda prijateljicu i ne skida oči s nje. Ona:
• Ne gledaj me tako, znaš da moje srce pripada drugom.
On:
• Znam, ali mene srce i ne interesuje...

Pitaju Šakiru:
- Kakva si ovih dana?
Veli ona:
- Vaka, naka e-e.

Sport - datum: 2017-11-22 LIGA ŠAMPIONA – ODIGRANI MEČEVI PETOG KOLA U GRUPAMA E, F, G I H
Prestižna UEFA Liga šampiona nastavljena je sinoć utakmicama pete runde u grupama E, F, G i H. Osminu finala su ranije obezbijedili Mančester siti, PSŽ, Bajern i Totenhem, a od sinoć Real Madrid i Bešiktaš.
Derbi večeri odigran je na „Sančez Pichuanu”, gdje je Sevilja ugostila Liverpul. Ni dva minuta nije prošlo, a Firmino je šokirao Andalužane. Imali su potom „redsi” mnogo sreće, ali su sačuvali svoju mrežu. Gol je visio u vazduhu, ali su napadači Sevilje bili nespretni. Promašili su tri nevjerovatne prilike, a kazna je stigla u 22.minutu nakon kornera i pogotka Manea. Umjesto izjednačenja domaćina, Englezi su duplirali vođstvo. Taj pogodak je potpuno slomio Špance, koji su nastavili da atakuju, ali je raspoloženi Firmino pogodio za ogromnih 3:0. Od 52.minuta bilo je 1:3, pa se Sevilja sa bijele tačke vratila u meč. Kada se očekivao kraj, Pizaro je donio 3:3.
U drugom meču ove grupe, prvak Slovenije je u Moskvu došao da izbori makar bod, što je ostvario zahvaljujući pogotku Mešanovića u nadoknadi vremena. Spartak je u većem dijelu utakmice imao inicijativu i stvarao šanse, ali Rusi nisu uspjeli da savladaju Handanovića do 82. minuta, kada je Ze Luis pogodio za vođstvo. Samo minutu potom u igru je ušao Mešanović, koji je u poslednjim trenucima utakmice, iskoristio konfuziju odbrane domaćina. Maribor je osvojio drugi bod u ovoj sezoni Lige šampiona, dok je Spartak prokockao veliku priliku da se približi plasmanu u osminu finala.
U oba meča grupe F domaćini su bili veliki favoriti, Mančester siti protiv Fejenorda, a Napoli u duelu sa ukrajinskim Šahtjorom. Poslije prvih 45 minuta mreže se nisu tresle. Od 56.minuta Napolitanci su sjajnim pogotkom Insinjea načeli goste, a u finišu Zjelinski i Mertens. I Siti je u samom finišu preko Sterlinga došao do maksimalnog učinka.
Bešiktaš je pred svojim fanatičnim navijačima u Istanbulu osvojio bod u duelu sa Portom i osigurao plasman u osminu finala Lige šampiona, prvi put u istoriji. Utakmica na „Vodafon parku” je loše počela po turski tim, koji je u 29. minutu primio gol i to iz prve šanse koju je gost imao. Strelac Felipe, a taj rezultat je na snazi bio do 41. minuta, kada je Taliska donio Bešiktašu zasluženo izjednačenje. Do kraja meča, „crno bijeli” su imali više od igre i stvorili nekoliko dobrih prilika, ali se rezultat na semaforu nije mijenjao (1:1). To je bilo dovoljno za veliko slavlje navijača prvaka Turske.
U drugom meču grupe G, Monako je imao imperativ pobjede u sudaru sa Lajpcigom, ali je meč izuzetno loše počeo po Kneževe. Prvo je Žemerson sproveo loptu u svoju mrežu, a samo nekoliko minuta kasnije isti igrač je još jednom pogriješio. Strelac za 2:0 bio je Verner i nagovijestio kraj nada za prošlogodišnjeg polufinalistu LŠ.Potom je napadač domaćih Falkao skrivio penal, a Verner opet bio precizan za ogromnih 3:0 za Lajpcig. Do kraja prvog dijela Kneževi su smanjili preko Falkaoa. Samo što su krenuli sa centra, Njemci su još jednom pogodili.
Šampion Evrope Real je otpor APOEL-a u Nikoziji slomio otpor u 23.minutu, kada je Modrić natrčao na jedan odbitak i dalekometnim projektilom zatresao mrežu Kiprana. Poslije 279 dana Benzema je prekinuo post i donio „kraljevima” 2:0 na „GSP” stadionu u 39.minutu. Već tada je bilo jasno da će Real zabilježiti stoti trijumf u grupnoj fazi LŠ. Do kraja prvog dijela pogodio je i Naćo, pa opet Benzema nakon što je nesebičan bio Kristijano Ronaldo koji je na početku nastavka pogodio 112.put u LŠ. Najbolji igrač svijeta je još jednom pogodio. Drugi meč grupe H je bio daleko zanimljiviji. Dortmund je odmah napao gol Totenhema, igrao bolje i propustio nekoliko dobrih prilika, ali su „pijevci” odolijevali do 31.minuta. Jamolenko je fantastičnom asistencijom omogućio Obamejangu da „milionerima” donese prednost. U finišu su se probudili i gosti, ali je ostao na snazi rezultat iz 31.minuta. Do 49.minuta kada je Kejn donio izjenačenje iz teške pozicije. Son je u 76.minutu preokrenuo za prvo mjesto u grupi i opet je asistirao Ali.

Benfika 4 0 0 4 1:10 0
6.kolo (05.12): Mančester J. – CSKA, Benfika – Bazel.
Anderleht 4 0 0 3 0:15 0
6.kolo (05.12): Seltik – Anderleht, Bajern – PSŽ.
Karabag 4 0 2 2 2:9 2
6.kolo (05.12): Roma – Karabag, Čelsi – Atletiko M.
Olimpijakos 4 0 1 3 3:8 1
6.kolo (05.12): Olimpijakos – Juventus, Barselona – Sporting Lisabon.

Tabele
GRUPA E
Liverpul 5 2 3 0 16:6 9
Sevilja 5 2 2 1 11:11 8
Spartak M. 5 1 3 1 9:6 6
Maribor 5 0 2 3 2:15 2
6.kolo (06.12) Liverpul – Spartak Moskva, Maribor – Sevilja.
GRUPA F
Manč. Siti 5 5 0 0 13:3 13
Šahtjor 5 3 0 2 7:8 9
Napoli 5 2 0 3 10:9 6
Fejenord 5 0 0 5 3:13 0
6.kolo (06.12) Šahtjor – Manč. Siti, Fejenord – Napoli.
GRUPA G
Bešiktaš 5 3 2 0 9:4 11
Porto 5 2 1 2 10:8 7
Lajpcig 5 2 1 2 9:9 7
Monako 5 0 2 3 4:11 2
6.kolo (06.12) Porto – Monako, Lajpcig – Bešiktaš.
GRUPA H
Totenhem 5 4 1 0 12:4 13
Real M. 5 3 1 1 14:5 10
Dortmund 5 0 2 3 5:10 2
APOEL 5 0 2 3 2:14 2
6.kolo (06.12) Totenhem – APOEL, Real M. – Dortmund.

Spartak M. – Maribor 1:1 (0:0)
Stadion: „Otkriti Arena” u Moskvi. Sudija: Viliam Kolum (Škotska). Strelci: Ze Luis 82 – Mešanović 90. Žuti kartoni: Popov, Adriano, Kutepov (Spartak) – Vrhovec (Maribor).
SPARTAK: Selikov, Kombarov, Kutepov, Taski, Petković (od 73. Zobnin), Fernando, Popov (od 63. Melgareho), Pašalić (od 53. Glušahov), Promes, Adriano, Ze Luis.
MARIBOR: Handanović, Viler, Bilong, Suler, Milec, Vrhovec (od 46. Vršić), Pihler, Bajde (od 68. Hotić), Bohar (od 83. Mešanović), Koba, Tavares.

Sevilja – Liverpul 3:3 (0:3)
Stadion: „Ramon Sančez Pichuan” u Sevilji. Sudija: Feliks Brih (Njemačka).Strelci: Ben Jeder 51, 60.iz penala, Pizaro 90 - Firmino 2, 30, Mane 22. Žuti kartoni: Banega, Merkado (Sevilja) – Moreno, Henderson, Džan (Liverpul)
SEVILjA: Riko, Eskudero, Lengle, Geis, Merkado, Pizaro, Banega, N`Zonzi (od 46. F. Vaskez), Nolito (od 73. Muriel), Ben Jeder (od 81. Korea), Sarabia.
LIVERPUL: Karius, Moreno (od 64. Milner), Klavan, Lovren, Gomez, Vajnaldum, Henderson, Kutinjo (od 64. Džan), Salah (od 87. Čemberlejn), Firmino, Mane.

Napoli – Šahtjor 3:0 (0:0)
Stadion: „San Paulo” u Napulju. Sudija: Damir Skomina (Slovenija).Strelci: Insinje 56, Zjelinski 81, Mertens 83. Žuti kartoni: Mađo, Kirikeš, Reina (Napoli) – Ismaili, Fereira (Šahtjor).
NAPOLI: Reina, Hisaj, Kirikeš, Albiol, Mađo, Diavara, Zjelinski (od 86. Rui), Hamšik (od 77. Rog), Kaljehon, Mertens, Insinje (od 65. Alan).
ŠAHTJOR: Pjatov, Ismaili, Rakitski, Ordets, Butko, Stepanenko (od 70. Alan Patrik), Fred, Marlos (od 79. Dentinjo), Tajson, Bernard, Fereira.

Manč. Siti – Fejenord 1:0 (0:0)
Stadion: „Etihad” u Mančesteru. Sudija: Ivan Kružljak (Slovačka). Strelac: Sterling 88. Žuti kartoni: Mangala, De Brujne (M.Siti) – Vilena, Džons, Tornstra (Fejenord).
M.SITI: Ederson, Danilo, Mangala, Otamendi, Voker, Ture (od 76. Foden), Gundogan, De Brujne (od 64. Gabrijel Žesus), Silva, Sterling (od 90. Dias), Aguero.
FEJENORD: Džons, Haps, Tapia, Van Bek, Diks (od 72.Novkop), Amrabat, Tornstra, Vilena, Berguis (od 82. Basakoglu), Betius (od 69. Jorgensen), Larson.

Bešiktaš – Porto 1:1 (1:1)
Stadion: „Vodafon Park” u Istanbulu. Sudija: Antonio Mateu Lahoz (Španija). Strelci: Taliska 41 – Felipe 29. Žuti kartoni: Taaliska, Gonul (Bešiktaš) – S.Oliveira, M.pereira (Porto).
BEŠIKTAŠ: Fabrisio, Adriano, Tošić (od 46. Medel), Pepe, Gonul, Taliska (od 88. Ozjakup), Hatčinson, Arslan, Babel, Kvarezma (od 90. Negredo), Tosun.
PORTO: Žose Sa, Teles, Markano, Felipe, M. Pereira, D. Pereira, Herera (od 90. Rejes), Rikardo (od 80. Korona), Serhio Oliveira, Brahimi, Abubakar.

Monako – Lajpcig 1:4 (1:4)
Stadion: „Luj II” u Monte Karlu. Sudija: AlbertoUndiano Malenko (Španija). Strelci: Falkao 43 - Žemerson 6.autogol, Verner 9, 31.iz penala, N.Keita 45. Žuti kartoni: Mutinjo, Žemerson, Fabinjo, Žorge (Monako) – Poulsen (Lajpcig).
MONAKO: Subašić, Žemerson, Žorge, Glik, Rađi, Roni Lopez (od 66. Gezal), Mutinjo (od 83. Kariljo), Fabinjo, Tilemans, Keita (od 60. Diakabi), Falkao.
LAJPCIG: Gulaši, Halstenberg, Upamekano, Orban, Klosterman, Kampl, Keita, Sabicer (od 35. Dame), Forsberg (od 79. Lamer), Poulsen, Verner (od 57. Bruma).

Dortmund – Totenhem 1:2 (1:0)
Stadion: „Vestfalen” u Dortmundu. Sudija: Klemen Tarpin (Francuska). Strelci: Obamejang 31 – Kejn 49, Son 76. Žuti karton: Šmelcer (Dortmund).
DORTMUND: Burki, Šmelcer, Zagadu (od 78. Toprak), Bartra, Toljan, Vajgl, Kagava (od 66. Kastro), Gece, Jarmolenko, Obamejang, Gereiro.
TOTENHEM: Ljoris, Rouz, Vertongen, Sančez, Dajer, Orie, Vinks, Eriksen (od 85. Sisoko), Ali (od 81. Dembele), Son, Kejn (od 86. Ljorente).

APOEL – Real M. 0:6 (0:4)
Stadion: „NEO GSP” u Nikoziji. Sudija: Artur Dias (Portugalija).Strelci: Modrić 23 , Benzema 39, 45, Naćo 41, K.Ronaldo 49, 54. Žuti karton: Karvahal (Real).
APOEL: N. Perez, Lago, Karlao, Rueda, Vuros, Salai (od 60. Efrem), Morais (od 66. Ebesilio), Vinisius (od 57. Farias), Aloneftis, Zahid, Pote.
REAL: Kasilja, Marselo (od 58. T.Ernandez), Naćo, Varane, Karvahal, Kros (od 58. Sebaljos), Modrić, Asensio, Lukas Vaskez, Benzema (od 64. Majoral), K. Ronaldo.