- Pobjegla sam od kuće.

Zašto su Crnogorci zabranili izvoz kamena iz Crne Gore?
Ako dođu do zemlje moraće je obrađivati.

Sport SENIORSKO PRVENSTVO BALKANA U KARATEU Tri zlata i srebro prvog dana
Prvi takmičarski dan na Balkanskom seniorskom prvenstvu u Istanbulu bio je veoma uspješan za karate reprezentaciju Crne Gore – zlatne medalje osvojili su Biserka Radulović i Vladimir Mijač u katama pojedinačno i Marina Raković u borbama, dok je Nikoli Maloviću pripalo srebro.
Radulović je do zlatnog odličja, prvog pojedinačnog na seniorskim šampionatima Balkana, došla pobjedom protiv Jelene Leković iz Srbije 4:1. Članica Budućnosti na putu do finala eliminisala je Marijanu Dimosku iz Makedonije, Hrvaticu Niku Jukić 5:0, Turkinju Nur Ai Bejza 4:1 i u polufinalu Bojanu Mladežić iz Srbije 3:2.
- Zadovoljna sam nastupom i zlatnom medaljom, osvojenom i pored svih nedaća. Nastupala sam pod temperaturom. Imala sam pet nastupa u izuzetno jakoj konkurenciji. U mojoj grupi bile su sve predstavnice Balkana, koje će me čekati u Novom Sadu. Medalja mi je još draža zbog toga. Hvala mojim drugaricama iz kata tima i treneru Neli Tatar - kazala je Radulović.
Mijač je u finalnom meču savladao Enesa Ibrahima Sefu iz Turske 4:1. Član Bara pobijedio je još Kosovara Arđenta Berjanija 5:0, Bogdana Peneva iz Bugarske 5:0, Osmana Evina iz Turske 4:1 i u polufinalu Andriju Stankovića iz Srbije 4:1.
- Drago mi je što sam osvojio zlatnu medalju, posebno ako se ima u vidu da sam još mlađi senior – kazao je Mijač i zahvalio se trenerima u klubu Almiru Cecunjaninu i Jozu Daboviću i selektorima Jugoslavu Bukiliću i Žarku Rakoviću.
Raković je u finalnom meču kategorije do 68 kilograma pobijedila Jovanu Vulinović iz Srbije 4:1. Članica Omladinca do finala došla je pobjedama protiv Marine Radičević iz Srbije 3:0, Slovenke Kiti Smiljan 2:0, Makedonke Bojane Maneve 2:0 i u polufinalu protiv Hrvatice Ivane Bebek 5:0.
- Imala sam težak put do finala. Bez izgubljenog poena došla sam do finala iako su mi protivnice bile osvajačice medalja sa seniorskog i šampionata Evrope i svijeta za mlađe seniore. Zadovoljna sam nastupom, ima još nekim stvari koje treba da popravim kako bi u Novom Sadu mogla napraviti korak više i izborila evropsko finale - kazala je Raković.
Malović je u kategoriji do 84 kilograma, u finalnom meču, poražen od Makedonca Berata Jakupija 6:1. Takmičar nikšićkog Onogošta na putu do finala eliminisao je Merisa Muhovića iz Bosne i Hercegovine 3:0, Hrvata Anta Mrvičića 6:4, Nterosa Anastasiosa iz Srbije 2:1, Bosanca Anesa Čonga 14:5.
Borbe za medalju izgubili su Mijat Vojvodić u katama i Jelena Maksimović u borbaama do 61 kilogram i osvojili peto mjesto, dok su kao sedmoplasirani nastup okončali Jovana Marić u katama i borbaši Dijana Miljanić (do 61), Vladimir Jović (do 75) i Vuk Popović (do 84).
Za danas su planirani su nastupi kata timova, kao i ekipa u borbama.  U pojedinačnoj konkurenciji biće održane borbe u kategorijama do 50 i 55 (Ana Drašković) kod žena, odnosno do 60 kilograma (Nenad Dulović) kod muškaraca.