Umotala sam ga u ćebe i gledala kako pluta * Budva na pjenu od izbora * Pažinova sekretarka saslušana zbog milionske štete * Država ratuje sa nama jer nijesmo Sinđa i Paja * Peking spreman za trgovinski rat * Čovjek je zao gospodar * Predsjedniku nema ko da piše

Zadovoljstvo mi je što se sudi Demokratskom frontu.

Pita sin tatu:
●Tata, tata, šta je to tranvestit?
●Ne znam, sine, pitaj mamu neka ti on kaže.
Čula plavuša na vijestima savjete ljekara kako se treba ponašati kad su velike vrućine i odlučila da ne ode na posao taj dan. Kad je šef pitao zašto se nije pojavila na radnom mjestu, plavuša mu odgovori:
- Pa, šefe, rekli iz Hitne da se ne izlazi napolje.
Tuku se dva tipa.
Naiđe policajac i kaže:
-Kako se zoveš?
-Zoran Mihajlović!
-A ti?
-Zoran Petrović!
-Kako vas nije sramota braća ste, a tučete se!

Sport ŠVEĐANI I ŠVAJCARCI TVRDOM UTAKMICOM PRIVELI KRAJU OKRŠAJE OSMINEFINALA NA PRVENSTVU SVIJETA
Gol vrijedan četvrtfinala Forsberg pokvario sat Po kvalitetu jedna od lošijih utakmica na šampionatu. Švajcarci imali loptu ali ne i ozbiljnije prilike
Najbolji fudbaleri Švedske još jednom su iznenadili fudbalski svijet, pošto će igrati u četvrtfinalu Mundijala u Rusiji. Šveđani su bili bolji od selekcije Švajcarske (1:0) u jednoj, ne prosječnoj utakmici, već jednoj od lošijih na najvećoj smotri. Posebno se to odnosi na partiju „sajdžija”, koji su i plasman u osminu finala ostvarile na volšeban način i u istom stilu. Jedini pogodak na jučerašnjoj utakmici u Sankt Peterburgu postigao je Emil Forsberg u 66.minutu.
Prvo poluvrijeme nije donijelo previše ritma, a obje selekcije su najprije pažnju posvetile svojoj odbrani. Šveđani su bili opasniji, imali nekoliko dobrih akcija, a u osmom minutu najveću Berg, nakon dodavanja Toivonena. Dobru priliku za reprezentaciju „Tri krune” imao je u 28. minutu ponovo Berg, ali je loptu nakon njegovog šuta sa distance Somer sjajno zaustavio.
Dobrom šansom, Toivonen je otvorio drugo poluvrijeme, nakon koje se gotovo ništa nije dešavalo pred dva gola. Do 66. minuta, kada je postavljen konačan rezultat. Lindelof je dobro „povukao”, proslijedio loptu do Toivonena, a on Forsbergu koji je šutirao sa distance. Lopta je na putu ka mreži zakačila Akanđija i završila iz leđa nemoćnog Somera. Prvi dobar pokušaj u nastavku Švajcarci su imali preko „rezerviste” Seferovića u prvom minutu nadoknade vremena. Golman Robin Olsen je sjajno reagovao.
Na samom kraju, ostali su Švajcarci i sa igračem manje, pošto je Lang nepropisno zaustavio Martina Olsona, ispostavilo se van kaznenog prostora, ali nakon gledanja snimka. Šveđani su zasluženo u četvrtfinalu Svjetskog prvenstva gdje ih čeka pobjednik meča Engleska – Kolumbija.
Selektori poslije utakmice bili su različito raspoloženi. Dok je Jane Andersen je sijao od sreće Vladimir Petković je bio očigledno utučen. Petković je Švajcarsku u utakmicu četvrtfinala uveo sa sastavom koji je pobijedio Srbiju i očekivao borbu do fanatizma. Nije bilo tako, a švajcarski selektor je nakon utakmice novinarima kazao: - Izuzetno sam razočaran. Ne samo ja već čitav tim. Očito smo željeli da učinimo više ali protivnik je to radio bolje. Čestitam švedskom timu jer su uradili upravo ono u čemu su veoma dobri. Ta njihova disciplina i tvrdoća bili su dovoljni da nas „tuku". Ostvarili su cilj. Oni su veoma tvrd orah! Mi smo igrali ispod nivoa da bi smo slavili. Više od jednog sata smo igrali jalovo, a onda u poslednjih petnaestak minuta pokušali da igramo sa više emocija. No, to nije bilo dovoljno. Ovo je za nas razočarajuća utakmica, zaključio je Petković.
Švedski selektor Jane Anderson je, za razliku od kolege Petkovića bio raspoložen na konferenciji za novinare. On je, između ostalog reka: - Veoma smo zadovoljni uspjesima koje smo do sada postigli, ali moramo brzo da se vratimo u takmičenje jer već u subotu imamo novi ispit. Nismo odigrali za oko, ali jesmo za rezultat i radosni smo zbog plasmana u četvrtfinale. Večeras će biti malo radosti pa nove pripreme za novi meč. Želimo da pobijedimo i u narednom susretu, kazao je Anderson, ali nije zaboravio da pohvali protivnika: - Švajcarska je ozbiljna ekipa. Igraju jako disciplinovano i znaju šta hoće, no moja selekcija ovaj put je bila bolja. Zaslužili smo da se radujemo, zaključio je Anderson.

Švedska – Švajcarska 1:0 (0:0)

Stadion Krestovski u Sankt Peterburgu. Sudija: Damir Skomina (Slovenija). Strijelac: Forsberg 66. Žuti kartoni: Lustig (Švedska) – Behrami, Džaka (Švajcarska). Crveni karton: Lang (Švajcarska) u 90.

ŠVEDSKA: Olsen, Lustig (od 82. Kraft), Lindelof, Grankvist, Augustinson, Ekdal, Svenson, Kleason, Forsberg (od 82. Martin Olson), Toivonen, Berg (od 90. Telin).
ŠVAJCARSKA: Somer, R. Rodrigez, Akanji, Đuru, Lang, Behrami, Džaka, Zuber (od 73. Embolo), Šaćiri, Džemaili (od 73. Seferović), Drmić.