Građani sa pravom postavljaju pitanje zašto bi neko ko živi 30 godina u Kragujevcu ili Sarajevu odlučivao ko će biti lokalna vlast u Bijelom Polju, Kotoru ili Mojkovcu.

- Bila u salonu ljepote...
Mujo podigne pogled s novina i procijedi:
- Š‘a je, opet ne radi?
Srčani napad
Čak Norisa nikad neće dobiti srčani napad. Njegovo srce nije dovoljno glupo da ga napadne!

Sport - datum: 2018-07-27 VATERPOLISTI CRNE GORE SAVLADALI MAĐARSKU U RAZIGRAVANJU ZA PLASMAN OD PETOG DO OSMOG MJESTA NA 33. EVROPSKOM PRVENSTVU U BARSELONI
Za peto mjesto sa Grcima Mađarska – Crna Gora 6:7 (1:2, 1:2, 2:2, 2:1)
Bazen: „Bernat Pikornelj”. Gledalaca: 800. Sudije: Paoleti (Italija) i Buh (Španija). Igrač više: Mađarska 9 (3), Crna Gora 10 (4). Peterci: Crna Gora 1 (1).
MAĐARSKA: Nađ (osam odbrana), Anđal 1, Manherc 1, Zalanki 2, Vamoš 1, Mezei, Janšik, Kovač 1, Erdelj, Batori, Bedo, Pol, Vogel.
CRNA GORA: Lazović (pet odbrana), Brguljan 1, Drašković, Petković, Đ. Radović 2, A. Radović 3, Janović, Đurđić, Ivović 1, Mišić, Čučković, Spaić, Šćepanović.
Brzo su se oporavili vaterpolisti Crne Gore od poraza od Hrvata u četvrtfinalu Evropskog prvenstva u Barseloni, savladali su u prvom meču razigravanja za plasman od petog do osmog mjesta Mađarsku, pa će se sjutra od 18.15 protiv Grka boriti za peto mjesto na Starom kontinentu.
I u duelu sa Mađarima „škripalo” je u napadu, ali je odbrana crnogorskih vaterpolista funkcionisala gotovo besprekorno. Nakon propuštene prilike sa igračem više, na drugoj strani je Kristijan Menherc pogodio za 1:0 i to je bilo jedino vođstvo Mađara na utakmici. Na tri ipo minuta do kraja prve dionice iz peterca je izjednačio Aleksandar Ivović, a najbolji akter meča Aleksandar Radović je pogodio za 2:1, što je bio i rezultat prve dionice. Poslije minut ipo igre u drugoj četvrtini, mladi Đuro Radović je krunisao akciju sa igračem više za 3:1, ali je poslije brojnih neiskorištenih prilika da povećaju prednost, za Mađare pogodio Gergo Kovač za 3:2 na minut i 27 sekundi do poluvremena. Ipak, kapiten Draško Brguljan je 31 sekundu prije kraja dionice donio Crnoj Gori vođstvo od 4:2. Za razliku od duela sa Španijom i Hrvatskom, kada su prokockali dva gola više u nastavku meča, pa ostali bez prvog mjesta u grupi, a zatim i bez plasmana u polufinale, vaterpolisti Crne Gore su ovoga puta uspjeli da materijalizuju stečeni kapital. Iako su treći period igre otvorili Mađari golom sa igračem više, čiji je strijelac bio Marton Vamoš, raspoloženi Saša Radović je na tri ipo minuta do isteka ovog dijela igre vratio plus dva (5:3). Nakon što je Zalanki smanjio prednost crnogorske selekcije na 4:5, svojim trećim gol na meču Saša Radović je ponovo donio dva gola prednosti uoči poslednjih osam minuta. Mađari su preko Anđala i Zalankija uspjeli meč da uvedu u neizvjesnu završnicu izjednačivši četiri minuta prije kraja, ali je već u sledećem napadu Đuro Radović pogodio za 7:6, što je bio i konačan rezultat utakmice. T.B.

Đurđić: Igramo dobro cijelo ljeto

Bila je ovo treća pobjeda crnogorskih vaterpolista nad Mađarima ovoga ljeta, a čak sedma zaredom u međusobnim duelima.
-Čestitam igračima jer su uspjeli da dignu motivaciju. Neki su bili umorni, bilo je izuzetno teško, ali se nijesu predavali. Krenuli smo loše ali smo se brzo vratili, vjerovatno jer su još u glavama imali taj poraz od Hrvatske. Zbog toga možda i ranije nijesmo riješili meč, imali smo dosta prilika. I Mišić se povrijedio, tako da smo imali igrača manje. Ostali su izvukli maksimum. Vjerujem da će igrači naći motivacije za taj još jedan meč. Želio bih da imaju pristup kao i danas. Biće teško jer ne znam koliko ćemo igrača imati na raspolaganju. Oni koji budu na raspolaganju daće maksimum, bilo bi lijepo završiti takmičenje sa pobjedom, rekao je selektor Vladimir Gojković.
Dva gola u meču sa Mađarima postigao je mladi Đuro Radović.
-Uspjeli smo da se dignemo nakon poraza od Hrvatske. Čestitam igračima na dobroj partiji. Imali smo kontrolu igre od početka do kraja, kako u napadu tako i u odbrani. Što je najvažnije motivacije nije falilo, idemo na pobjedu i u meču za peto mjesto, rekao je Đuro Radović.
Šansu je dobio i iskoristio takođe mladi Bogdan Đurđić.
-Igramo dobro cijelo ljeto, i bila bi šteta poslije poraza od Hrvatske da uđemo u neke slabije utakmice. Odigrali smo dosta dobro nakon poraza, kad se uđe u bazen to je nova utakmica, novo dokazivanje. Ostaje nam borba za peto mjesto i nadam se da možemo slaviti i tom meču, rekao je Đurđić.