Vođu „škaljaraca” ispitivali o švercovanim patikama * DPS ne isključuje vladu državnog jedinstva * Glavni grad po tužbama izgubio pet miliona eura * Ekonomsko državljanstvo prodavao na svoju ruku * Vođu „škaljaraca” ispitivali o švercovanim patikama * Ispraznili 12 zatvorskih jedinica za zločince OVK * Akademia prži do usijanja
  Izdanje: 05-10-2018

Nikola Camaj:
- Ovo nije stvarna Malesija, ni stvarna opština, već trend diskriminisanja Malesije nikad nezabilježen u ovim krajevima.

Mujo dolazi u slastičarnicu kupiti tortu za Fatin rođendan, pa ga prodavačica upita:
- Koliko ukrasnih svjećica da stavimo?
Mujo slegne ramenima:
- Tri‘es‘ pet, k‘o i uvijek...
Dođe Perica kući i kaže:
– Tata, dobio sam jedinicu iz matematike, ne znam one negativne brojeve.
Tek će otac:
– Slušaj, sine, to ti je ovako, da ti objasnim: imaš prazan autobus i na prvoj stanici ti uđe pet putnika. Na drugoj stanici ti izađe sedam putnika. Znači, na trećoj treba da ti uđu dva putnika da bi ti bio prazan autobus.

Sport - datum: 2018-10-04 „CRVENO-BELI” UBJEDLJIVO PORAŽENI OD PSŽ-A U MEČU 2. KOLA GRUPE C LIGE ŠAMPIONA
Zvezda ugašena u gradu svjetlosti PSŽ – Crvena zvezda 6:1 (4:0)
Stadion: „Park Prinčeva”. Gledalaca: 39.979. Sudija: Artur Soareš (Portugalija). Strijelci: Nejmar u 20, 22. i 81, Kavani u 37, Di Marija u 42. i Mbape 70. za PSŽ, a Marin u 74. minutu za Crvenu zvezdu. Žuti kartoni: Stojković, Pavkov (Crvena zvezda).
PSŽ: Areola, Menije, Kimpembe, Tijago Silva (od 76. Kerer), Bernat, Verati, Rabio, Mbape (od 76. Čupo Moting), Nejmar, Di Marija, Kavani.
CRVENA ZVEZDA: Borjan, Stojković, Savić (od 46. Babić), Degenek, Rodić, Jovičić, Krstičić, Simić (od 46. Pavkov), Čaušić, Marin, Ben (od 73. Ebisilio).
Znalo da se Crvena zvezda ne može ništa uraditi na gostovanju u Parizu, ali malo je onih koji su očekivao da će „crveno-beli” sinoć doživjeti najteži poraz u istoriji na međunarodnoj sceni. PSŽ je demonstrirao silu, poigravao se sa Beograđanima i na kraju ih nokautirao – 6:1! Trijumf Parižana je mogao biti i ubjedljivi da na Zvezdinom golu nije bilo Milana Borjana, koji je odbranio još najmanje šest dobrih prilika koje su stvorili domaći fubaleri. Na osnovu svega viđenog, „crveno-beli” mogu da budu zadovoljni što nisu doživjeli i teži poraz.
Tim trenera Vladana Milojevića držao se dvadesetak minuta, a onda su Parižani počeli da rešetaju. Najprije je Nejmar iz slobodnog udarca postigao sjajan pogodak, a samo dva minuta kasnije duplirao je prednost. Do odlaska na odmor u strijelce su se upisali Kavani i Di Marija i već je tada bilo jasno da će Zvezda pretpjeti težak poraz. Bez obzira što su na odmor otišli sa velikih 4:0, Francuzi su i u nastavku susreta bili superiorniji, stvarali šanse, a do petog gola stigli su u 70. minutu preko Mbapa. Ipak, uspjeli su Beograđani da stignu do počasnog gola, četiri minuta kasnije. Ebisilio je asistirao Marku Marinu, koji je na efektan način zatresao mrežu i postigao istorijski gol za „crveno-bele” u Ligi šampiona. Tačku na ovaj susret je, još jednim efektnim pogotkom iz slobodnog udarca, stavio Nejmar u 81. minutu i tako kompetirao het-trik.

Napoli – Liverpul 1:0 (0:0)

Stadion: „Sao Paolo”. Gledalaca: 37.057. Sudija: Viktor Kašai (Mađarska). Strijelac: Insinje u 90. minutu. Žuti kartoni: Kulbali (Napoli), Milner (Liverpul).
NAPOLI: Ospina, Maksimović, Albiol, Kulibali, Rui, Alan, Hamšik (od 81. Zjelinski), Ruiz (od 68. Verdi), Kaljehon, Milik (od 68. Mertens), Insinje.
LIVERPUL: Alison, Aleksander-Arnold, Gomez, Van Dijk, Robertson, Keita (od 19. Henderson), Vajnaldum, Milner (od 76. Fabinjo), Mane (od 88. Staridž), Firmino, Salah.