Drugove pozvao na ručak, pa im namjestio ubistvo? * Ubio oca pa sebi prerezao vene * Kriza vlasti na Cetinju * Smijenjena mimo Zakona o radu * DF: Ako nećete vi, ima ko hoće * Traže obustavu postupka * Privrženi bratskoj slozi svih Srba
  Izdanje: 25-12-2018

DUŠKO MARKOVIĆ, PREDSJEDNIK VLADE:
Sjever Crne Gore će sve više biti mjesto gdje će naši ljudi, posebno mladi, imati sigurnost za sebe i svoje porodice.

- Šta znači: TU-TI-TU-TU-TU ?
- Bosanac naručuje dva čaja u sobi 222.
- Ostavila me djevojka.
- Šta se desilo?
- Pa bili smo zajedno pod tušem i ona mi kaže: „Hajde da radimo loše stvari, mm?”
- A ti?
- Šta ja, sipao sam joj šampon u oči...

Hallooo, ovdje Mujo, je l‘ to Skupština?
- Jeste gospodine, šta želite?
- Hoću da postanem član Parlamenta, šta mi za to treba?
- Jesi li ti čovječe lud?
- Jesam, je l‘ treba još nešto?

Sport KOŠARKAŠI BUDUĆNOST VOLI PORAŽENI OD KRKE U 12. KOLU ABA LIGE
Šok u Novom Mestu Krka – Budućnost Voli 69:64 (18:5, 16:14, 18:24, 17:21)
Dvorana: Leon Štukelj. Gledalaca: oko 750. Sudije: Dragojević (Crna Gora), Mrdak, Stefanović (Srbija).
KRKA: Jančar Janc, Marineli, Škedelj 3, Osolnik 10 (1-1), Bratož 8, Stipaničev, Cinac 3, Đapa 11, Fifolt 4 (4-2), Balažič 10, Lalić 8 (4-4), Lapornik 12 (2-2).
BUDUĆNOST VOLI: Džekson 12 (2-2), Su. Šehović, E. Klark 7 (6-3), Barović, K. Klark 12 (9-6), Se. Šehović, Gordić 1 (2-1), Bitadze 12 (6-2), Omić 4 (3-2), Popović 16 (7-4), Bel, Nikolić.
Pretrpjeli su košarkaši Budućnost Voli poraz od Krke u Novom Mestu, sigurno najteži ove sezone. Domaćini su šokirali Podgoričane, koji nemaju opravdanje za očajno izdanje. A može se reći da je pitanje pobjednika riješeno u prvoj dionici. Favorizovani gosti su na startu utakmice igrali u stilu lako ćemo. Bitadze je u drugom minutu poentirao za 2:2 i od tada je počelo stradanje plavih. Ništa im nije polazilo za rukom u napadu. Gubili su lopte, promašivali otvorene šuteve, a da sve bude još gore nisu blistali ni u odbrani. Ni krivi ni dužni košarkaši Krke su pogađali. Trojke su ubacili Škedelj, Bratož i Osolnik, pa je u osmom minutu na semaforu pisao gotovo nestvaran rezultat 18:2! Zatim je Omić pogodio bacanje, Bitadze trojku i Podgoričani su još dobro prošli u prvoj četvrtini (5:18). Da to nije bio samo period praznog hoda bilo je jasno kada su Osolnik, Cinac (trojka) i Đapa do 15. minuta podigli prednost domaćina na 28:9. U 17. minutu je Đapa bio precizan za 32:12! Džikić je pozvao još jedan tajm aut poslije kojeg su gosti ipak uspjeli da spriječe totalno rasulo i sa četiri vezana poena Bitadzea na odmor odu sa zaostatkom od 15 poena (19:34). U nastavku je viđena nešto bolja igra aktuelnih šampiona. Do 25. minuta su trojkom Bitadze bili na jednocifrenom zaostatku (29:38), a pošto je Erl Klark bio precizan u 18. minutu za 36:44 činilo se da mogu uhvatiti priključak. Međutim, Lapornik i Bratož (trojka) su vratili mir u redove Simonovih izabranika (49:36). Poslije toga su se Koti Klark i Popović pobrinuli da pred odlučujućih 10 minuta bude obećavajućih 43:52. Još kada je Džekson trojkom otvorio četvrtu dionicu (46:52) izgledalo je da će se Podgoričani izvući suvi iz vode. Nažalost, u tim momentima razigrao se Lapornik i Krka je u 35. minutu ponovo bila na sigurnih 64:51. Klupa Budućnost Voli je uzela još jedan tajm aut. Zatim je Džekson pogodio trojku, pa bacanje i u 38. minutu (59:64) još ništa nije bilo gotovo. Ipak, Balažić je ubacio vrlo važnu, može se reći i presudnu trojku. Istina, plavi su kod rezultata 67:62 na 40 sekundi do kraja preko dobrog Popovića mogli da zamute situaciju, ali je on promašio oba bacanja. Kada se za dva poena šutira 38-13, za tri 20-6, a bacanja 35-20, onda je jasno da se ne može preživjeti ni gostovanje u Novom Mestu. U sledećem kolu ABA lige košarkaši Budućnost Voli u Beogradu izlaze na megdan Crvenoj zvezdi.N.Z.

Aleksandar Džikić: Čestitam Krki na zasluženoj pobjedi, svaka čast. Mi nismo igrali dobro, ušli smo previše opušteno u utakmicu, iako smo bukvalno tri dana pričali o opasnosti ove utakmice. Svi su očekivali da pobijedimo, što je i normalno. Igrao je drugoplasirani i šampion ABA lige protiv posljednjeg na tabeli. Ali to uopšte nije bilo dovoljno. Vidjećemo šta ćemo da radimo dalje. Nije nas Krka ničim iznenadila, samo što smo mi, vjerovatno, očekivali da će se sami pobijediti. Nismo dobro zagrađivali koš, nismo pravili pametne faulove, davali smo im bacanja. Uz to, mi smo promašili 15 bacanja, a u takvoj situaciji, teško je dobiti. Nismo pogađali ni otvorene šuteve i tako dalje i tako dalje.
Simon Petrov: Vidi se da ponovo sastavljaju ekipu i da nisu u pravoj formi. Uprkos povredama i bolestima uspjeli smo da igrači koji su bili na terenu daju sve od sebe. Zahvaljujemo se navijačima na podršci i uradićemo sve da imamo što više ovakvih utakmica.