Nezavisni samo od pravne države * Za 13 godina javni dug uvećan 2,6 milijardi * Poslanici DPS-a posjeduju 21 stan i 14 kuća * Zbog ubistva Mijovića, traže hrvatskog boksera * Vlada na tankom ledu, sukob Kurca i Kikla * Huavej sprema odgovor na Guglovu zabranu * Zovu opozicionare da dođu kod građana

– Sinjajevina je srce Crne Gore, a rijeke su njene vene.

- U ovoj vazi je pepeo moga muža!
- Oh, nisam znala da je umro!
- Ma nije umro, samo je lijen da uzme pepeljaru!

Muž kupuje ženi tortu za rođendan. Žena u poslastičarnici ga pita koliko svjećica da stavi na tortu a on joj odgovara:
– Dvadeset i pet, kao i obično.

Sport - datum: 2019-05-20 PODJELA BODOVA U UTAKMICI BEZ REZULTATSKOG ZNAČAJA
Stoiljković pogodio za Budućnost Remi za publiku
Utakmica bez rezultatskog značaja za oba tima, jer su tokom meča čuli očekivane rezultate sa drugih terena, mogla je da zadovolji oko 400 ljubitelja fudbala koliko je posmatralo duel Rudara i Budućnosti u Pljevljima. Dakle, Podgoričani do titule ne mogu niko, a da li Rudar može da zadrži prvoligaški status znaće se poslije baraža. Ipak, pokazalo se da kada igraju ova dva kluba, utakmice su neizvjesne do samog kraja, bez obzira na raspored na tabeli.

Čestitam ekipi Sutjeske na osvojenoj tituli. Oni su od decembra na čelu tabele i uspjeli su da tu i ostanu. Mi smo pokušavali da ih stignemo, možda u jednom trenutku i bili blizu toga, ali teško je kada nekog jurite. Ova utakmica je pokazala da neke stvari moramo ispravljati, imali smo skoro 70 minuta loptu u nogama, a na kraju mogli smo da izgubimo meč. Čeka nas utakmica sa Sutjeskom gdje želimo da odigramo za prestiž, a potom borba za trofej u Kupu kazao je Branko Brnović, šef stručnog štaba Budućnosti.

Budućnost je počela bolje, ali Pljevljaci su uspjeli da zatvore sredinu terena i prilaze golu tako da su gosti, i pored dominacije, tek u 18. minutu prvi put šutnuli u okvir gola domaćina. Probao je Dušan Stoiljković, a Vidoje Popović odbranio. Budućnost je povela dva minuta kasnije – iz trka sa preko 30 metara šutirao je Dejan Boljević u bliži ugao gola Popovića, a ovaj je zastao kao ukopan i posmtrao let lopte koja završila u mreži. Nisu Podgoričani prestali sa napadima, ali Rudar je do kraja poluvremena nakon šuta Miloša Zečevića sa oko 20 metara natjerao Milana Mijatovića da pokaže svoje kvalitete i loptu, koja je krenula pod samu prečku izbaci u korner.

I u nastavku gosti su ofanzivno krenuli ka golu domaćina, međutim, u 51. minutu Nđaveji Kođo sa svoje polovine uputio je pas ka Radomiru Đaloviću, loše je intervenisao Boljević, Đalović ušao u šesnaesterac i uposlio Miloša Zečevića koji je izjednačio rezultat. Dva minuta kasnije, nakon jednog izglednog napada Rudara, uslidio je brz kontranapad Budućnosti koji je golom krunisao Stojiljković i goste ponovo doveo u vođstvo. U 70. minutu Rudar je izveo odličan napad po desnoj strani, prvo je pokušao Zečević, lopta je nekako došla do Marka Vukovića koji je pogodio sa pet metara za 2:2. Do kraja utakmice i jedan i drugi tim mogli su bodova, no mreže su ostale mirne.

Stateg Pljevljaka Nenad Vukčević nije imao razloga za nezadovoljstvo. On se u prošlom kolu nakon poraza od Petrovca već priprema za baraž. Međutim, ekipa je već počela se osipa.

Tri-četiri igrača pokazaju indicije da napuste ili su napustili klub. Još jednom apelujem na sve da nam pomognu i da Pljevlja imaju prvoligaša, jer to ova publika zaslužuje. Tačno je da je Budućnost imala inicijativu i više loptu u nogama, ali nismo im dozvolili napade kroz sredinu gdje su najopasniji. Primili smo gol nakon jednog šuta sa 30 metara i tako došli u situaciju da jurimo rezultat. Uspjeli smo vrlo brzo nakon odmora da poravnamo, ali isto tako i da primili gol. Nismo se predavali već smo i dalje čekali našu šansu iz kontra napada i na kraju došli do poravnjanja i boda. Čestitao bih mojim igračima na prikazanom i ovo je recept za baraž – kazao je Vukčević.

M.P.

Rudar – Budućnost 2:2 (0:1)
Stadion: pod Golubinjom. Gledalaca: 400. Sudija: Predrag Radovanović (Podgorica) – 1. Pomoćnici Nikola Radulović (Podgorica) – 1,5 i Srđan Jovanović (Bar) – 1,5. Strijelci: Zečević u 51. i Vuković u 70. za Rudar, a Boljević u 20. i Stoiljković u 53. minutu za Budućnost. Žuti kartoni: Ražnatović, Tahirović, Marković, Kartal (Rudar).

RUDAR: Popović 1, Ražnatović 1,5 Mećinović 2, Tahirović 1,5 (od 61. Vuković 2), Kartal 2, Marković 2, Racković 1,5, Tomašević 1,5 (od 85. Vukić), Kođo 1,5, Zečević 2 (od 86. Gogić), Đalović 2.

BUDUĆNOST: Mijatović 2, Pešukić 2, Božović 2, Mirković 1,5 (od 65. Terzić 1,5), Perović 1,5, Ivanović 1,5 (od 86. Zarubica), Tučević 1,5, Boljević 1,5, Milić 2, Stoiljković 2 (od 57. Raičević 1,5), Krkotić 1,5.

Igrač utakmice: Miloš Zečević (Rudar) 2.