– Komšijin, i jako smo zadovoljni!

Sport - datum: 2020-02-03 PRIPREMNE FUDBALSKE UTAKMICE
Bez pobjednika u duelu prvoligaša Remi u Petrovcu, trijumf Podgorice
Petrovac - Budućnost 1:1 (0:1)

Stadion: pod Malim brdom. Gledalaca: 100. Sudija: Marković (Cetinje). Strijelci: Merdović u 79. za Petrovac, a Stoiljković u 20. minutu za Budućnost.

PETROVAC: Mugoša, Tačibana, Savović, Vujović, Kajević, Marković, Ivanović, Muharemović, Kalezić, P. Vukčević, I. Vukčević. Igrali su još: Popović, Ražnatović, Medigović, Mikijelj, Milić, Savković, Kanta, Ilić, Savić, Merdović, Đurđević.

BUDUĆNOST: Dragojević, Vučić, Milić, Adžić, Vukajlović, Raičković, Terzić, Božović, Kalezić, Stojiljković, Vujačić. Igrali su još: Đurović, Ivanović, Grbić, Pešukić, Mirković, Bašić, Moraitis, Striković, Mrvaljević, Vlahović.

Prvoligaši Petrovac i Budućnost odigralii su solidan meč. U prvih 45. minuta bilo je prilika na obje strane, a vođstvo Podgoričanima donio je u 15. minutu Dušan Stoiljković. „Nebeskoplavi” su do izjednačenja stigli u 79. minutu preko Merdovića, koji je mrežu gostiju pogodio iz slobodnog udarca.

D.S.

Dečić – Podgorica 0:2 (0:1)

Stadion: „Tuško polje”. Gledalaca: 50. Strijelci: Vujnović u 40. i Kordić u 71. minutu.

DEČIĆ: Perović, Prenkočević, Đeljević, Dedić, Krkanović, Adžović, Orahovac, Vuljaj, Pepić, Đoljaj, Knežević. Igrali su još: Velimirović, Dinoša, Ljuljđuraj, Tući, Ujkaj, Krstović, Mijušković, Stojanović, Drešaj, Rudović, Camaj, Dušaj.

PODGORICA: Agović, Aligrudić, Marjanović, Pajović, Gazivoda, Božanović, Vujović, Jovanović, Vujnović, Kordić, Suzuki. Igrali su još: Perović, Vučićević, Bulatović, Sekulić, Krivokapić, Šćekić, Ukšanović, Dapčević.

Podgorica je stigla do još jedne pobjede u kontrolnim mečevima. Tim Voja Pejovića slavio je u Tuzima protiv domaćeg Dečića sa 2:0, a i ovoga puta šansu su dobili gotovo svi igrači. Gosti iz Donje Gorice poveli su u finišu prvog poluvremena golom Nikole Vujnovića, a konačan rezultat je u 71. minutu postavio Šaleta Kordić.

Podgorica će naredni kontrolni meč imati u srijedu u Ulcinju protiv Novog Pazara.

Berane - Jezero 0:2 (0:0)

Pomoćni teren gradskog stadiona u Beranama. Strijelci: Osmajlić u 75. i Iv. Asanović u 84. minutu.

BERANE: Dobrašinović, Đeković, Pešić, Uković, Mećikukić, Labović, Šoškić, Tomović, Korać, Šunjević, Milanović. Igrali su još: Dobrašinović, Guberinić, Nedić, Adžić, Balević, Barjaktarević, Međedović, Korać, Šunjević, Šćekić.

JEZERO: Ig. Asanović, Radunović, Drešković, Tmušić, Đ. Ajković, Vukićević, D. Ajković, Piranić, Radenović, Julević, Milačić. Igrali su još: Kastratović, Hiro, Jovićević, Stijepović, Kontić, Taka, Nem. Tmušić, Redžepagić, Osmajlić, Iv. Asanović.

Fudbaleri Berana nijesu iskoristili dobru igru u prvom dijelu utakmice, kada su stvorili tri odlične prilike za gol, a falilo im je i malo sreće, jer su u jednoj od njih pogodili prečku.

U nastavku utakmice domaći su izmijenili kompletnu postavu koja je počela susret, pa su gosti iz Plava golovima fudbalera poniklim u Beranama, Osmajlića u 75. minutu i Ivana Asanovića u 84. minutu ostvarili pobjedu.

S.R.

Tuzani testiraju Zetu
Četvrti kontrolni test, fudbaleri Zete imaće danas. Izabranici Dejana Roganovića ukrstiće koplja sa Dečićem, a meč će se igrati na pomoćnom terenu stadioan Trešnjica od 13 sati.

Podsjećamo, do sada Zeta je igrla sa Adrijom (4:2), Podgoricom (0:1) i OFK Titogradom (0:0).