Devastirali Taru, tužilaštvo ćuti tri mjeseca * Korona odnijela devet života, zakasnili sa zatvaranjem gradova * Montenegroerlajnz u minusu 15 miliona * Policajac uhapšen zbog ubistva supruge * Planeta u velikoj nevolji, EU i SAD van kontrole * Prvi korak u borbi s virusom je pranje ruku * Zaev: Bugarski veto velika nepravda i najveći poraz EU
  Izdanje: 19-11-2020

Slaven Radunović, šef poslaničkog kluba DF-a:
– Na konkursima za pozicije „po dubini“ trebalo bi da učestvuju ravnopravno svi građani, kako predstavnici nove većine, tako i bivše većine, ali i svi drugi.

Hvali se starac od 85 godina doktoru da mu je mlada žena trudna. Doktor ga drugarski potapše po ramenu i ispriča mu priču.."
„Išao lovac šumom i naleti na medvjeda, potegne za puškom i vidi da je greškom ponio kišobran. On uperi kišobran u medvjeda i, gle čuda, kišobran opali i ubije medvjeda!"
Djed će: „To je nemoguće! Sigurno je neko opalio iza njegovih leđa, a da on to nije primijetio."
„Upravo tako djede, upravo tako", reče doktor.

Sport - datum: 2020-11-18 FUDBALSKA REPREZENTACIJA CRNE GORE UBJEDLJIVOM POBJEDOM NAD KIPROM POTVRDILA PRVO MJESTO U C GRUPI LIGE EVROPE
Ubjedljiva pobjeda Crne Gore - Foto: Lazar Ružić Sa stilom u B diviziju Crveni odigrali dobar meč i potpuno zasluženo stigli do cilja. Stevan Jovetić načeo Kiprane, a onda upisao i dvije asistencije. Aleksandar Boljević postigao dva pogotka, Stefan Mugoša potvrdio trijumf
Fudbalska reprezentacija Crne Gore plasirala se u B diviziju Lige Evrope. U meču odluke, koji je odlučivao pobjednika grupe, izabranici Faruka Hadžibegića pobijedili su Kipar i na taj način potvrdili prvo mjesto. „Crveni“ su odigrali najbolji meč u ovom ciklusu, za pola sata su postigli tri gola i riješili pitanje pobjednika. Crna Gora će, dakle, u narednom ciklusu najmlađeg UEFA takmičenja igrati u jačoj grupi, imaće jače rivale i sigurno je da će to biti još veći izazov za Stevana Jovetića i društvo.

-Rijetko ćemo kada imati priliku da odigramo ovakvu utakmicu i da damo četiri ili pet golova. Mislim da smo pobijedili jer je ekipa bila motivisana, što nismo potcijenili prootivika. Odigrali smo u domenu svojih mogućnosti. Zadovoljan sam rezultatom i ponašanjem moje ekipe, jer nam obezbuje prvo mjesto. Ja već pravim projekciju šta ova ekipa može napraviti u nastavku. Krug igrača se još može proširiti sa domaćim igračima. U svakom slučaju, divna noć i divna perspektiva – rekao je nakon meča selektor Faruk Hadžibegić.

Jovetić i Boljević za ubjedljiv trijumf

Najvažniji meč u ovom ciklusu Lige nacija Crna Gora je počela sa željom da pobijedi i to se vidjelo od samog starta meča, bez obzira na činjenicu da je Kipar bio taj koji je prvi zaprijetio. Igrao se 11. minut kada je Kakulis pretrčao Marka Simića, došao onda u gol šansu, ali je Milan Mijatović bio odličan i zaustavio taj pokušaj. Ta prilika gostiju kao da je dala krila „crvenima“, koji su samo tri minuta kasnije poveli. Marko Vukčević je sa desne strane odlično centrirao, a Stevan Jovetić sa peterca loptu glavom poslao u mrežu – 1:0. Nedugo zatim pokušaj Stefana Mugoše je izblokiran, a u 25. minutu bilo na semaforu je pisalo 2:0. Jovetić je na svojoj polovini petom odigrao za Hakšabanovića, koji je povukao kontru, a onda pravovremeno asistirao Aleksandru Boljeviću. Ofanzivac belgijskog Standarda je izašao sam ispred Demetriua i pogodio desni donji ugao. Bio je to njegov prvi pogodak u dresu seniorske reprezentacije. Međutim, nije se nekaadašnji kapiten Zete zadržao samo na tome, jer je četiri minuta kasnije još jednom pogodio. Jovetić je sa centra dao idealan pas za Boljevića, koji je pobjegao odbrani Kipra, zaobišao golmama Demetriua i loptu ubacio u mrežu. Gol za velikih 3:0, koji je već tada četu Faruka Hadžibegića promovisao u pobjednika ove grupe.

Mugoša potvrdio pobjedu

Kipar je drugo poluvrijeme počeo agilnije, ali ne i dovoljno dobro da bi se ugrozio gol Mijatovića. „Crveni“ su kontrolisalo igru i samo se čekalo kada će ugroziti gol rivala. A u 58. minutu imali su veliku priliku. Jovetić je dao loptu za Boljevića, koji je odložio za Stefana Mugošu, koji je šutirio, ali je u poslednjem trenutku golman kiparske selekcije reagovao. Međutim, samo dva minuta kasnije napadač južnokorejskog Inčona se ispravio. Ponovo je maestro Stevan Jovetića bio asistent. Sa svoje polovine dao idealan pas za Mugošu, koji je napao sam i poentirao za velikih 4:0. Bilo je nakon toga mnogo lakše igrati, ali je to svakako bila i prilika da stručni štab „crvenih“ odmori svoje najbolje igrače i šansu pruži igračima sa klupe. I oni su rutinski odradili ostatak meča... „Crveni“ su proslavili pobjedu, osvajanje prvog mjesta u grupi i prelazak u B diviziju Lige Evrope. Ali, prije toga Crnu Goru čekaju kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo, koje će početi u martu naredne godine. Žreb za to takmičenje je 7. decembra.

-Mart je daleko. Puno smo stvari prebrodili, bilo je povreda, korona virusa, bilo je svega... Došli smo u jednu lucidnu situaciju, ne treba pasti u neku euforiju. Rezultat je dobar, zahtjevi koji dolaze biće veći za nas. Mislim da sa ozbiljnim radom možemo napraviti još više.

Selektoru Hadžibegiću ugovor sa FSCG ističe u decembru. Razgovori oko nove saradnje tek treba da vode.

-Moj slučaj nije bitan, bitan je rezultat koji je ostvarila Crna Gora. Bitno je da smo na tom putu koji je FSCG na čelu sa predsjednikom Dejanom Savićevićem zacrtao. Volio bih ostati, zadovoljan sam ovdje i biće prilike i vremena da razgovaram sa predsjednikom - istakao je na kraju Faruk Hadžibegić.

boks

Boljević: Pokazali smo da vrijedimo

Aleksandar Boljević postigao je sinoć dva pogotka, ali je nakon meča istakao da je mnogo važnije od toga rezultat koji je ostvarila reprezentacija.

-Srećan zbog svog prvog gola u dresu reprezentacije, ali mislim da na prvom mjestu treba da bude ova velika pobjeda. Potpuno smo zasluženo slavili i pokazali smo po ko zna koji put da vrijedimo. Osigurali smo prvo mjesto i otišli u grupu B – rekao je Boljević.

Pred početak meča Crna Gora je bila pod pritiskom, jer je samo pobjeda vodila u B grupu.

Uvijek postoji doza pritiska, ali mi smo profesionalci, jedva smo čekali da počne utakmica. Ne pamtim kada smo bili ovako dobri - dodao je Boljević

Crna Gora – Kipar 4:0 (3:0)
Stadion: pod Goricom. Igrano bez prisustva gledalaca. Sudija: Eitan Šmulevic (Izrael). Pomoćnici: Sagi Metzamber (Izrael) i Tom Adi (Izrael). Strijelci: Jovetić u 14, Boljević u 25. i 28. i Mugoša u 60. minutu. Žuti kartoni: Jovetić, Bakić, Vujačić (Crna Gora), Kastanos, Kusulos (Kipar).

CRNA GORA: Mijatović, Vukčević, Simić, Vujačić, Marušić, Šćekić (od 71. Radunović), Bakić (od 60. Kosović), Boljević (od 71. Jovović), Hakšabanović, Jovetić (od 60. Savićević), Mugoša (od 71. Islamović).

KIPAR: Demetriu, H. Kirjaku, Laifis, Šelia, T. Joanu (od 65. Lojziu), Kusulos (od 65. Gogić), Artimatas (od 46. K. Kirjaku), Kastanos (od 85. Makris), Pitas, N. Joanu, Kakulis (od 65. Cionis).

Jovetić: Prezadovoljan sam
Kapiten „crvenih“ Stevan Jovetić, nije nakon susreta krio zadovoljstvo uspjehom koji je ostvarila crnogorska selekcija.

-Prezadovoljan sam, svojom igrom i cijelog tima. Jedna od naših boljih utakmica, jer danas nije lako postići četiri gola protiv bilo koga. Osvojili smo prvo mjesto u grupi, to nam je bio i cilj u grupi koja nije nimalo naivna. Sa nestpljenjem čekamo decembar i žreb kvalifikacija za SP – rekao je Stevan Jovetić.

Rezultati: Crna Gora – Kipar 4:0, Luksemburg – Azerbejdžan 0:0.