Sa meča u Londonu / - FOTO: TWITTER/BOURNEMOUTH
04/03/2023 u 17:59 h

Arsenal gubio 2:0, pa se vratio iz mrtvih i stigao do pobjede u 98. minutu

Fudbaleri Arsenala savladali su Bornmut sa 3:2 na svom terenu u meču 26. kola engleske Premijer lige

Fantastičan meč viđen je na Emirejtsu i Arsenal koji je gubio 0:2 i na kraju uspio da dođe do velike pobjede.

Bornmut je uspio da povede već u 10. sekundi utakmice kada je pogodio Filip Biling.

Gostujući sastav šokirao je aktuelnog lidera na tabeli došavši do 2:0 golom Markosa Senesija u 57. minutu.

Arsenal je uspio da prepolovi zaostatak golom Tomasa Partija u 62. minutu, a asistent je bio Emil Smit Rou.

Domaći tim stiže do poravnanja u 70. minutu kada je pogodio Ben Vajt na dodavanje Rejsa Nelsona.

Pokušavao je Arsenal do kraja meča, opsadirao gol gostiuju, a do velike pobjede došao je u 98. minutu kada je pogodio fantastični Ris Nelson.

"Tobdžije" su lideri na tabeli sa 53 boda, dok drugoplasirani Mančester siti ima pet manje.

Bornmut je 19. sa 21 bodom.

Konačno je do pobjede stigao Čelsi koji je pred svojium navijačima nadigrao Lids 1:0. "Plavcima" je pobjedu donio Vesli Fofana u 53. minutu na dodavanje Bena Čilvela.

Čelsi je sada 10. sa 34 boda, dok je Lids 17. sa 22.