Gabrijel Martineli / - FOTO: ARSENAL/TWITTER
19/03/2023 u 16:53 h

Arsenal ubjedljiv protiv Palasa

Fudbaleri Arsenala savladali su Kristal Palas kod kuće sa 4:1 u meču 28. kola Premijer lige

Arsenal je još jednom pobjedom učvrstio svoju lidersku poziciju i čini se da nezadrživo hita ka tituli.

Domaći sastav do vođstva je došao u 28. minutu kada je pogodio Gabrijel Martineli na dodavanje Bukaja Sake.

"Tobdžije" su udvostručile prednost u finišu prvog poluvremena kada je pogodio odlični Saka, a ovoga puta asistent je bio Ben Vajt.

Na 3:0 za Arsenal povisio je Granit Džaka u 55. minutu na dodavanje Leandra Trosara.

Gostujući sastav do počasnog pogotka stigao je preko Džefrija Šlupa u 63. minutu.

Konačnih 4:1 za Arsenal postavio je Saka svojim drugim golom na meču u 74. minutu.

Arsenal je lider i ima 69 bodova, dok drugoplasirani Mančester siti ima osam bodova manje, ali i utakmicu manje.